Курси НБУ $ 41.76 € 43.12
«Список 200»: Україна опублікувала прізвища полонених солдатів, яких росія відмовилася повернути додому

Бо путіну їхнє життя до одного місця....

Фото із сайту youtube.com.

«Список 200»: Україна опублікувала прізвища полонених солдатів, яких росія відмовилася повернути додому

Це реальні люди, на яких вдома чекають їхні дружини, діти та матері

Протягом усього періоду повномасштабного вторгнення на територію України росія викреслювала зі списків на обмін і відмовлялася повертати додому частину своїх полонених військових.

Перелік 200 прізвищ таких військовополонених опублікував у телеграм-каналі проєкт «Хочу жить».

У проєкті наголосили, що, відмовляючись від обмінів військовополоненими, російська сторона фактично порушує базовий та основний документ, що регламентує функціонування власних збройних сил, тобто армійський статут. Вони нагадали, що в пункті 23 статуту внутрішньої служби збройних сил рф зазначено: «Командири (начальники) зобов’язані вживати заходів щодо звільнення зазначених військовослужбовців відповідно до норм міжнародного гуманітарного права».

Фотоскрін із сайту hochuzhit.com.
Фотоскрін із сайту hochuzhit.com.
Фотоскрін із сайту hochuzhit.com.
Фотоскрін із сайту hochuzhit.com.

 Як наголошують у проєкті, Україна неодноразово заявляла про готовність повернути додому російських військовополонених: закликала провести обмін «усіх на всіх», пропонувала репатріацію тяжко поранених військовополонених та повернення полонених багатодітних батьків, проте росія ігнорувала всі ці ініціативи.

«Україна знову йде на безпрецедентний крок і готова тепер уже на регулярній основі публікувати списки російських військовослужбовців, яких росія протягом усього періоду повномасштабного вторгнення на територію України та ведення агресивної війни цинічно викреслювала зі списків на обмін і відмовлялася повертати. Адже це реальні люди, на яких вдома чекають їхні дружини, діти та матері. Вони могли повернутися додому ще минулого року, або буквально в найкоротший час, і зустріти Новий рік у родинному колі. Однак для цього потрібно лише одне – згода російської сторони на проведення обміну», – додали в «Хочу жить».

Відтак у телеграм-каналі проєкту вперше відкрито опублікували список 200 російських військовополонених, яких росія відмовилася повертати на батьківщину.

Довідка:

«Хочу жить» (офіційна назва – Единый центр приема обращений военнослужащих рф по сдаче в плен, українською – Єдиний центру прийому звернень військовослужбовців рф щодо здачі в полон) – це державний проєкт Головного управління розвідки Міноборони України. Він покликаний допомогти військовослужбовцям рф, які не хочуть брати участі у війні, безпечно здатися в полон українським ЗСУ. Проєкт гарантує утримання військовослужбовців, які здалися в полон, згідно з нормами Женевських конвенцій. Крім того, військовослужбовцям також гарантують, що після добровільної здачі в полон їх не обміняють і не повернуть до рф, якщо вони цього не забажають.

Військовослужбовець рф може подати звернення і здатися у полон, подзвонивши за спеціальними телефонами цілодобової гарячої лінії. Або ж має діяти відповідно до інструкцій через телеграм-бот каналу з однойменною назвою проєкту. Про умови здачі в полон військові рф можуть дізнаватися через інші соціальні мережі, оскільки після запуску проєкту російські держоргани заблокували доступ до нього з територій, підконтрольних рф.

Читайте також: Секретар РНБО Олексій Данілов: «20% флоту російської федерації вже немає».

Реклама Google

Telegram Channel