Курси НБУ $ 41.76 € 43.12
Ситуація, коли кожен кіловат має значення – директор Центру досліджень енергетики

В українській енергосистемі є дефіцит і в умовах холодів він виникає через день.

Фото: фейсбук.

Ситуація, коли кожен кіловат має значення – директор Центру досліджень енергетики

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко розповів, що наразі енергосистема України вимушено працює в «дуже напруженому режимі».

В Україні більш як 14 мільйонів приватних споживачів. І якщо кожен скоротить споживання електрики хоча б на один кіловат, це буде означати, що Україна пройде зиму без будь-яких примусових відключень.

Про це Олександр Харченко сказав в ефірі телемарафону «Єдині новини», пише Суспільне Новини.

«Ситуація, коли кожен кіловат має значення. Вдається поки що працювати без будь-яких примусових відключень електроенергії. Поки що всі споживачі заживлені, крім тих, в кого якісь аварійні проблеми через погодні умови, перш за все. Але це зараз досягається повним напруженням всіх сил енергосистеми. І ті заклики, які звучать, скоротити споживання кожному, це не просто так слова», — розповів Харченко.

В побуті один кіловат означає або бойлер, який був включений тільки вночі: між 23.00 і 5.00 ранку, і не працював іншу частину дня. Один кіловат означає, що в холодильнику температуру підвищили: якщо там було мінус 4, то зробили мінус 2. Якщо в морозильній камері було мінус 16, зробили мінус 10-12. Такі прості дії допоможуть всім пройти цю зиму без додаткових проблем. Гаджети споживають по суті мінімум. А от електрочайник і кавомашина справді дуже потужно споживають. Налийте у чайник стільки води, скільки вам потрібно. Якщо там буде одна чашка замість одного літра, це значно допоможе, фактично ви зекономите близько півтора кіловата електроенергії в цій ситуації. Пральну машинку включайте вночі. Поставте таймер так, щоб вона попрацювала вночі. Це і дешевше, тому що вночі тариф для населення на 50% нижчий, і значно допоможе енергосистемі: пральна машина теж багато споживає.

Харченко також зазначив, що в українській енергосистемі є дефіцит і в умовах холодів він виникає через день.

«Але завдяки допомозі наших партнерів, країн-сусідів, перш за все, йдеться про Румунію, Словаччину, Польщу, Угорщину, ми по суті, навіть коли виникає дефіцит, маємо змогу не відключати споживачів, продовжувати працювати», — сказав він.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Читайте також: Випустять ексклюзивні євробанкноти із зображенням Золотих воріт.

Реклама Google

Telegram Channel