Курси НБУ $ 41.29 € 43.47
На Волині виявили грип у птиці: які вжито заходи

Пташиний грип може призводити до швидкої загибелі птиці без будь-яких завчасних симптомів.

Фото: Фейсбук.

На Волині виявили грип у птиці: які вжито заходи

У Луцькому районі оголошено карантин через захворюваність птиці на високопатогенний грип

Пташиний грип вивили в одному з домогосподарств міста Рожище Луцького району. У зв'язку із цим відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Луцькій районній державній адміністрації під головуванням Сергія Шкоди.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області.

З метою вжиття оздоровчих заходів та недопущення поширення грипу птиці, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Луцькій РДА ухвалила рішення оголосити приватне господарство Луцького району (м. Рожище) неблагополучним пунктом по високопатогенному грипу птиці. Встановили буферну зону захисту – територію навколо неблагополучного пункту, радіусом 3 кілометри та зону спостереження територію навколо цього подвір'я – радіусом 10 км.

За результатами засідання комісія затвердила План заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання високопатагенного грипу птиці в господарстві Луцького району.

Пташиний грип може призводити до швидкої загибелі птиці без будь-яких завчасних симптомів. Як пояснює Державна служба України з надзвичайних ситуацій, віруси пташиного грипу не завжди заражають людей, але, починаючи з 1997 року, було зареєстровано більше як 100 підтверджених випадків зараження людей вірусами пташиного грипу. У більшості випадків люди заражувалися пташиним грипом внаслідок безпосередніх чи близьких контактів з інфікованими птахами (свійськими курями, качками й індиками) або з поверхнею, зараженою секрецією чи виділеннями інфікованих птахів. Симптоми пташиного грипу у людей можуть варіюватися від симптомів, типових для звичайного грипу (температура, кашель, біль у горлі і біль у м'язах) до інфекцій очей, пневмонії, важких респіраторних захворювань (гострий респіраторний синдром) та інших загрозливих для життя ускладнень. Поширення вірусів пташиного грипу від однієї хворої людини до іншої буває дуже рідко; подальше поширення інфекції від хворого не спостерігається. Також немає зареєстрованих випадків, коли правильно приготоване пташине м'ясо чи яйця могли бути джерелом захворювання на пташиний грип.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Читайте також: На Волині перевірили готовність підрозділів ДСНС до виникнення надзвичайних ситуацій.

Реклама Google

Telegram Channel