![Ляльки-князівни на Волині: унікальна виставка майстринь з України та різних куточків світу (Відео, фото)](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/s/c3/v7dfes-0x482-1536x1024-lvli7meeecas2cep7yl5iu6kthn6gc3s.jpg)
Через ляльок в образах історичних персонажів продемонстровано князівську епоху.
Ляльки-князівни на Волині: унікальна виставка майстринь з України та різних куточків світу (Відео, фото)
У Ківерцівському краєзнавчому музеї відкрилась виставка ляльок-мотанок «Кязівни та княгині України»
В експозиції - 79 ляльок, створених 50-ма майстринями з України, Норвегії, Канади та Бразилії.
Виставка діятиме з 19 січня 2024 року впродовж місяця. Вона є патріотичною за духом і переносить у княжу добу. Відвідувачі зможуть познайомитись з творчістю майстринь-лялькарок за допомогою авторських ляльок в образах історичних постатей. Разом із тим дізнатись про незвичайні факти з нашої історії, про те, як творилась і утверджувалась наша держава.
До прикладу, про чарівну ляльку Аґнєшку Станішевську, яку створила Ірина Корень з Дніпра, майстриня захоплено зазначає:
«Я занурилася в історію. Це Волинь! Монастир бернардинів у Луцьку. Волинська обласна бібліотека для юнацтва розташована у колишньому монастирі бернардинів (пам'ятка національного значення) на березі річки Стир на Градній горі Луцька. Там, з ініціативи дружини місцевого земського судді Войцеха Станішевського - Агнешки, в 1643-му почалось будівництво кляштору (Католицький монастир). В науковій бібліотеці Дніпра я переглянула море матеріалів про ті часи. Як я розумію, вона була не бідна, чоловік суддя земський того воєводства. Але в одязі царських натяків не робитиму - зроблю більш стримані, але багаті відтінки, католичка все-таки. У ті часи був великий західноєвропейський вплив на моду Речі Посполитої: Відзначається вплив французької моди на стиль жіночого шляхетського одягу; погляди щодо захоплення шляхтянками французькою модою з боку польської культурної еліти.»
Лялька-княгиня Єфросинія Ярославна Марії Заблотської з Львівщини - біля ікон з молитовно піднятими руками. Адже, як пояснюють майстрині, сьогодні мільйони українських жінок, як колись княгиня Єфросинія Ярославна, здіймають руки до неба та моляться за мир, за повернення з війни живими синів, чоловіків, батьків, онуків.
Кожна лялька підписана, під кожною інформація про авторів - чудових майстринь та їхні фото. Поруч на аркушах роздруковані й коротенькі розповіді з книг про княгинь.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/b/j5/anvgpb-0x0-2048x1536-5cvb55vncxed3g7uzsbu7a676ecwtj5b.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/i/wl/bsutrm-0x0-1536x2048-sygmpfmgzfxyq33y4bimqx6bcef77wli.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/x/ra/don6wt-0x0-1536x2048-jq35ocrq5pv3pbzp66rsuakcranlbrax.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/r/js/a4etiv-0x0-2048x1536-3mp2civtrzabchynlc6urgnwh4nxhjsr.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/4/hz/evx7ew-0x0-2048x1536-odncte2nktepwwjy47lwvrkxk3dv2hz4.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/x/my/grljo5-0x0-1536x2048-6fk5jzfsqh6m6f2t3faoor4x52otlmyx.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/a/ub/k3qt7o-0x0-2048x1536-vn3pbtmuvnslrjhoe475zufyzo5svuba.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/s/om/hazhlo-0x0-1536x2048-qt5yfq36ac2vcajyhphj7kctghq5uoms.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/k/z7/2inxok-0x0-1536x2048-hwuy5floauu3spk2o7lymmpfniogoz7k.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/2/4m/drdcdx-0x0-2029x1366-pcw4eugkjhjyh47tizkjsvr35jzfo4m2.jpg)
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Volyn Nova.
Читайте також: У Луцьку в музеї школярі побачили процес виготовлення рушника із льону (Фото).
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)