![У Луцьку проходить чемпіонат України з пара стрільби з лука](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/g/yl/bs65pc-0x0-2047x1365-hjos46zwplvdvlg2hcvf6ddgwsbxgylg.jpg)
За чемпіонство України змагаються близько 30 спортсменів з шести областей.
У Луцьку проходить чемпіонат України з пара стрільби з лука
Цьогоріч за чемпіонство України змагаються близько 30 спортсемнів з шести областей: Черкаська, Житомирська, Рівненська, Івано-Франківська, Львівська, Волинська та м. Київ
Подібні змагання на території Волині проводяться вже вчетверте.
Про це повідомляє Центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт».
Волинську область представляють вихованці Волинської обласної дитячо-юнацької спортивної школи для осіб з інвалідністю Сергій Цуман, Віктор Дудюк та Микола Чабанчук.
До слова, Віктор Дудюк та Микола Чабанчук у грудні 2023 року брали участь у відбіркових етапах на змагання Повітряних Сил США.
Учасник від Волинської області Віктор Дудюк розповів, що стрільбою з лука почав займатися рік тому, щоб пройти реабілітацію - у 2022 чоловік отримав осколкове поранення.
«Стрільбою з лука я почав займатися для реабілітації. Але згодом я зацікавився цим видом спорту і зараз продовжую тренуватися. Щоб розвиватися більш професійно, звісно, потрібно більше часу. По суті, це вже мої треті змагання, якщо враховувати відбір на змагання Повітряних Сил США», - ділиться досвідом Віктор Дудюк.
Ще одним яскравим прикладом незламності є учасники, які стріляють, натягуючи тятиву зубами. На цьому чемпіонаті України їх троє. Одним з них є представник міста Києва Володимир Товкис - ветеран Національної гвардії України, призер та чемпіон Ігор нескорених-2023 у Німеччині. У 2019 році чоловік отримав кульове снайперське поранення в голову, і дивом вижив. Після лікування він долучився до ветеранського спорту задля реабілітації.
«Займатися саме стрільбою з лука я почав десь рік тому. Але для мене головна мета тут - спілкування. Стрільба з лука допомагає розвантажитися психологічно - ти маєш бути сконцентрованим, ні про що не думати. Також це фізичне відновлення, зараз я стріляю зубами, але хочу спробувати все ж залучити другу руку і потрохи її розробляти», - розповідає Володимир Товкис.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/m/fe/56joyo-0x0-960x640-vjms2l5uozb5renm2jnd4uqp4sexgfem.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/2/yt/o24ghh-0x0-2048x1365-skceztgcs4qjg7otvxawdfdswzee6yt2.jpg)
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Volyn Nova.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)