Чому українська біатлоністка після фінішу перебувала в шоці
В індивідуальній гонці 24-річна Христина Дмитренко з Чернігова показала найкращий в кар'єрі результат – 8-ме місце. І сталося це на Чемпіонаті світу-2024 в чеському Нове Место-на-Мораві!
А виграла гонку італійка Ліза Віттоцці. Другою стала представниця Німеччини Яніна Геттіх-Вальц. Трійку замкнула француженка Жулья Сімон.
Для нас же переможницею була Христина Дмитренко.
Одразу після фінішу біатлоністка поділилася емоціями з уболівальниками
– Христино, вітаємо! В одному з інтерв'ю ти нам казала, що твій план був топ-20. Тут топ-10 – тобто перевиконання в тебе плану, – констатував журналіст «Суспільного».
– Я, чесно, в шоці. Думаю, всі в шоці зараз. Я дуже рада! Поки ще рано казати, але думаю, що знову буде кращий результат – тобто топ-15. Але, чесно, я в шоці, бо це перші чотири нулі в моїй кар'єрі.
– Перед стартом індивідуальної гонки, зважаючи на те, що ти щойно сказала, у мріях до якого місця досягала перед стартом з чотирма вогневими рубежами?
– Я навіть ніяких цілей не ставила, бо я хотіла відпрацювати по дистанції на максимум, але грамотно розподілити сили, щоб мене вистачило, бо все ж таки це така довга гонка виснажлива... А також хотілося якнайкраще відпрацювати на рубежі, бо на тренуванні у мене була дуже гарна стрільба: 8 рубежів – 8 нулів. Я думаю, що треба якось це перенести сюди. Я просто під’їжджаю на два останні рубежі..., лежачи – чисто. І я думаю про себе: «Це тренування! Роби все, як на тренуванні».
– Ти стріляла не тільки влучно, але і швидко, тобто швидкострільність так само в десятці сьогодні.
– Я просто знала, якщо буду стояти, мене на останньому рубежі почне трусити. Тому треба швидко, але точно стріляти (сміється).
– Олексій Кравченко підганяв тебе на останніх метрах. Ти його чула чи ти була вже в своїх думках? Ти якось реагувала на те, що він кричав?
– Він мені кричав, що я дві секунди відіграла. Тобто спочатку я була сьома, потім восьма, потім знову сьома, і треба відпрацювати цей участок добре. Але не вийшло – я восьма.
– На твою думку, що в Нове-Мєсто приносить тобі такий запал, енергію саме тут?
– Чесно, я сама в шоці. Коли виходила на цю гонку, я знала, що буде тяжко, бо вже трохи втомилася – все ж таки і фізичне, і моральне таке навантаження... Якось не було мандражу, я просто хотіла добре відпрацювати і так і сталось.
– Ти казала, що це чемпіонат світу і тут немає часу на відпочинок. Що, будеш все бігти?
– Так.
– Ти вже потрапила в мас-старт, тому тобі доведеться бігти ще й бігти. Чи залишились сили?
– Я ж цього і хотіла, щоб у мас-старт потрапити, тому я сьогодні й стартувала. У мене ще попереду буде естафетна гонка і мас-старт.
– То ти кидаєш вже виклик Сімон, Віттоцці й всім, хто там на старті буде?
– Ну, побачимо...
Підсумок індивідуальної гонки на ЧС-2024 в Нове Место-на-Мораві:
– Думаю, що ми не такі горді, щоб лише нас вітали за призові місця. Знаємо ціну цих місць, – заявив після завершення індивідуальної гонки старший тренер збірної України з біатлону Микола Зоц. – Всіх вітаю з восьмим місцем. В шоці? Та ні. Але вперше можу сказати, що у нас народилася біатлоністка. Це вперше кажу, хоча вона й раніше вже була. Можу вже сказати сьогодні: у побудові нової команди на новий олімпійський цикл. Це вже біатлоністка з’явилася зовсім іншої формації, мислення, підходу. На сьогодні я це можу сказати.
– Що означає для вас восьме місце Дмитренко?
– Вони (біатлоністки) у спорті стоять перед такою драбиною, що лише одну-дві сходинки зробили. А догори дійти - це ще стільки треба зробити. І це все залежить від них: вони можуть всі їх подолати. Догори їм ще далеко, але Христина у топ-10 потрапила, у топ-8. З цих місць можна вже думати про шістку та призові місця.
Але ми реально дивимося на речі: наразі, якщо будуємо команду, середній рівень збірної треба ходом по трасі хвилину скидати. І це треба робити на наступний сезон, бо важко психологічно спортсменкам йти по трасі, коли ти розумієш: одна хиба на стрільбищі, і вона тебе позбавляє всіх шансів на призові місця. І це, щоб не схибити жодного разу – дуже тисне. У біатлоні спортсмен має завжди - не те щоб право, можливість зробити хибу, і завдяки ходу по дистанції, як француженки чи німкені... Нам потрібно на наступний рік виходити на рівень німецьких, австрійських команд.
Читайте також: Найкращий гравець за рішенням УЄФА у роздягальні передав свій приз MVP матчу українцю Луніну.