![У Луцькому районі виявили новий випадок сказу (Фото)](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/n/oz/xgxolo-25x0-759x506-icudevh4np2njwxblaqzy5npfpie6ozn.jpg)
Обережно! Сказ!
У Луцькому районі виявили новий випадок сказу (Фото)
Цими днями в м. Ківерці на подвір’я до місцевих жителів забігла лисиця
Тварина мала контакт з людьми та собакою господарів. Власниця будинку викликала відповідні служби, які ліквідували небезпечного хижака. Пізніше у лисиці лабораторно підтвердили захворювання на сказ.
Про це повідомляє Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб в місті Луцьк.
Проведеним епідрозслідуванням встановлено коло контактних з інфікованою твариною людей. Вони вже отримують курс антирабічного профілактичного лікування.
Працівниками центру здійснено заключну дезінфекцію та комплекс протиепідемічних заходів. Серед населення розповсюджено пам’ятки щодо небезпеки та профілактики сказу.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/w/ha/anzzq5-0x0-1200x1600-oscc73vg6fkyr5ekohyf3376vsad7haw.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/a/en/j7vwfo-0x0-1200x1600-gzfefgfrzinpbghjyablpbnbwiwutena.jpg)
Важливо знати. Сказ — гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, спричинене вірусом сказу. Характеризується розвитком енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи.
У разі інфікування людини єдиним заходом зберегти життя є проведення профілактичних антирабічних щеплень — у 0-й день, на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні.
Обов’язково повинні зробити щеплення люди:
- котрі зазнали будь-якого мікроушкодження шкіри під час роботи з хворими на сказ тваринами, патологічним матеріалом або транспортування трупів тварин для дослідження;
- яких покусали скажені чи підозрілі на сказ тварини безпосередньо або через одяг навіть за найменших ушкоджень шкіри;
- покусані будь-якими дикими тваринами (навіть без підозри на сказ);
- подряпані підозрілими на сказ тваринами, або в разі забризкування подряпин слиною таких тварин, потрапляння її на слизові оболонки;
Антирабічна вакцина запобігає виникненню смертельного захворювання у 96–99% випадків. Всі особи, котрим призначено курс лікування, повинні безумовно виконувати призначення лікарів, а під час лікування в жодному разі не вживати спиртні напої (це різко знижує ефективність вакцини)
У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть від сказу неминуча.
Застерігаємо про небезпеку контактів з підозрілими тваринами, особливо дикими (чи бродячими). А при наявності такого контакту – слід негайно звернутись до медичної установи за місцем проживання для вирішення питання подальшого профілактичного лікування. Всі постраждалі особи від укусів тваринами (в т.ч. ослизненні шкіри) – обов’язково проходять курс антиробічного лікування.
Важливо на місцях проводити імунізацію проти сказу всіх домашніх тварин, а в разі зміни поведінки у тварини – ізолювати її і негайно звернутись до ветеринарів.
Довідково. На Волині з початку року зареєстровано 7 випадків сказу серед тварин, в т.ч. у 5 випадках він реєструвався у свійських тварин. Хворі тварини зареєстровані у Володимирському, Ковельському і Луцькому районах області.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Volyn Nova.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)