![Музеї Волинської ікони поповнився пам’яткою української писемності](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/n/dz/gpntc3-198x81-1377x918-4ccmw2tjm6hgrvmjigkvlyqywr5bgdzn.jpg)
Пам’ятка є цінним джерелом для вивчення церковнослов’янської мови української редакції.
Музеї Волинської ікони поповнився пам’яткою української писемності
Волинському краєзнавчому музею і Музею волинської ікони архімандрит Онуфрій (Куц) передав два примірники факсимільного відтворення пам’ятки української писемності – рукописного Галицько-Волинського Євангелія кінця ХІІ ст.
Оригінал зберігається у фондовій колекції Державної Третьяковської галереї (москва).
Про це повідомляє Музей волинської ікони.
Видання здійснено завдяки програмі «Повертаємо в Україну культурну спадщину», яка була започаткована зусиллями видавництва «Горобець» (директорка Ганна Горобець).
Пам’ятка є цінним джерелом для вивчення церковнослов’янської мови української редакції. Наукова частина містить історіографічне, мовно-орфографічне та мистецьке дослідження рукопису.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/s/oy/gvguzu-0x-1-1778x1000-j276xbadbn47z6bbgs4iiqfqpuuk4oys.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/e/bw/uapk6l-0x0-708x959-6bqcyhw3u7m4ojo7ff4zyeq2uvaj5bwe.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/g/6n/2zqdqp-0x0-960x664-t56wn726jptfq3jflqxsfaodaiwga6ng.jpg)
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Volyn Nova.
Читайте також: У музеї в Ковелі з'явився експонат скіфської доби.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)