![У нацпарку на Волині замінили будиночки для рідкісних пернатих](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/l/h6/tzkgj2-0x85-2048x1365-aheoqfr6uikpmllnqqyxkvyvu6s54h6l.jpg)
У НПП «Прип'ять-Стохід» з 2010 року за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства проводяться заходи для збереженню популяції гоголя.
У нацпарку на Волині замінили будиночки для рідкісних пернатих
Про птахів-красенів гоголів потурбувалися працівники національного природного парку «Прип’ять-Стохід»
На території Любешівського природоохоронного науково дослідного відділення в заплаві річки Стохід відремонтували та замінили гоголятники.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці парку.
Гоголь - це птах родини качиних, що відрізняється середньою величиною, досить великою головою з коротким дзьобом і оперенням, в якому контрастно поєднуються білий і чорний окрас. Самець цього птаха вважається одним з найкрасивіших в сімействі качиних.
Гніздяться гоголі в основному у хвойних лісах, недалеко від різних, не дуже глибоких водойм і боліт. Гнізда їх знаходяться в дуплах дерев, тому цих птахів називають ще й «дуплянки».
Причому свої житла ці качки самостійно не роблять просто знаходять порожні дупла.
У НПП «Прип'ять-Стохід» з 2010 року за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства проводяться заходи для збереженню популяції гоголя. Уперше були зафіксовані виводки цього пернатого водно-болотного мешканця в урочищі Калита, біля Люб'язя.
Гоголь належить до рідкісних птахів та занесений до Червоної книги України.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/4/uy/3k7mpo-0x0-1350x1800-wak566uhs7k3wje7kyemfmyb4hpfzuy4.jpg)
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Volyn Nova.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)