![Рідні дівчинки, яка померла в Авдіївці, знялися в сюжеті російської пропаганди](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/d/en/u2kge5-iwbgrcedyylu4pkkmjqhhypboshdbend.jpg)
Росіяни знищили Авдіївку.
Рідні дівчинки, яка померла в Авдіївці, знялися в сюжеті російської пропаганди
Пропагандисти продовжують знімати напрочуд цинічні відео про те, як на них чекали жителі знищеної вщент Авдіївки на Донеччині
І деякі колаборанти не гидують зніматися у таких сюжетах, розхвалюючи загарбників та оббріхуючи захисників.
Серед таких — подружжя з Авдіївки, шестирічна онука якого на початку 2023 року померла від серцевого нападу, не витримавши жахіття, яке приніс у її рідне місто «русскій мір» і так звані «асвабодітєлі». На шокуючий приклад зомбованості й цілковитої байдужості до смерті й горя, яке сіє на українській землі Росія, включно з власними втратами, звернув увагу народний депутат Муса Магомедов, пише Обозреватель.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/7/nv/cqrfx2--1x0-935x2000-mtak7bwiunsrfnktpkadlhe4dnl5fnv7.webp)
«Російські ЗМІ активно поширюють інтервʼю із мешканцями Авдіївки. Серед так званих «ждунів русского міра» і ця сімейна пара. На жаль, любов до рашистів у них виявилася більша, аніж до рідної онуки… Маленька Еліна Федоренко померла в Авдіївці у січні 2023 року. Серце шестирічної дівчинки не витримало постійних обстрілів, адже весь цей час дитина жила у пеклі з бабусею і дідусем. Останнім часом скаржилася на погане самопочуття. Та на численні вмовляння влади, поліції, волонтерів виїхати дорослі не реагували», – написав він.
Маленька дівчинка, на долю якої випало стільки випробувань, скільки більшість дорослих не переживають упродовж усього життя, померла від серцевого нападу 11 січня 2023 року.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/o/io/gtps2j--1x0-935x2000-4sgwhkpiq23thm6mtfxagq574dbouioo.jpg)
Трохи більш ніж за рік потому її рідні бабуся й дідусь, які опікувалися дитиною, поки її мати була у від’їзді, радісно розповідають російським пропагандистам, як сильно вони чекали на те, аби російські окупанти стерли Авдіївку з лиця землі та вбили величезну кількість людей, серед яких — і їхня маленька онука.
У пропагандистському сюжеті ані жінка, ані її чоловік жодним словом не згадали про 6-річну дівчинку, яка загинула через російське вторгнення. Натомість вони з запалом вигадують, на які «підступи» нібито йшла українська влада, аби переконати місцевих жителів не наражати на небезпеку власні життя і життя своїх близьких, а евакуюватися з міста, яке методично знищували окупанти.
«Вони почали бомбити магазини. Потім банкомати, підстанції, газові труби», – каже жінка на відео.
«А хто це зробив?», – поставила «уточнювальне» запитання російська пропагандистка. І тут же отримала відповідь, на яку чекала.
«Українці. Українська влада. Це жорстка евакуація, щоб люди залишали місто. У нас дуже багато людей не хотіли йти. Але вони опинялися у таких ситуаціях, коли або залишалися без житла, або здоров’я не дозволяло», – каже «героїня» сюжету.
Насправді ж, як пригадував після звістки про смерть дитини волонтер Влад Маховський, він неодноразово пропонував опікунам дитини вивезти дівчинку з-під обстрілів — ще від моменту, коли вперше побачив Елю у підвалі, й вона зізналася, що їй дуже страшно. Бабуся і дідусь від евакуації тоді відмовилися, як і в наступні рази, коли Маховський намагався їх вмовити пожаліти дитину. Згодом вони почали ховати її від волонтера, не дозволили навіть вручити подарунок на її 6-річчя. Жити після останнього дня народження дівчинці залишалося кілька місяців.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/v/ps/dfm3fp-0x0-449x471-gdjsay5jivzpvl6xenfe5qmytf3fzpsv.png)
Тепер же обоє наввипередки розповідають пропагандистам, як сильно вони чекали на «асвабодітєлєй» упродовж усіх двох років повномасштабної війни.
«Ми їх обіймали... Чекали два роки. Ми жили у приватному секторі, й почули... Це було 17 лютого. Вже знали, що було ухвалено рішення командуванням ЗСУ про вихід із міста, напередодні бачили, як групи виходили зі сторони... колишнього керамічного заводу. А 17-го почули гучні голоси на вулиці, побачили каски, побачили, що камуфляж – не натовський піксель. Це виявився штурмовий підрозділ 74-ї мотострілецької бригади 41-ї армії. Сибіряки. Побачили, що вони зайшли до нас. Зрозуміло, що хлопців зустрічали, обіймали, тому що чекали», – з моторошною посмішкою розповідає чоловік.
Його ж дружина не натішиться від думки, що тепер побачить свою дочку, дитину якої вони з чоловіком занапастили, а також що повернеться у «рідний Донецьк». Чому вона не поїхала до окупованого облцентру до початку повномасштабного вторгнення Росії, а воліла сидіти в Авдіївці, у ненависній їй Україні, — колаборантка не розповіла. А пропагандистку ця «дрібниця» теж не зацікавила.
При цьому, як з'ясувалося, поки їхня онука повільно помирала від жаху — ці любителі «русского міра» були зайняті прослуховуванням кремлівської пропаганди.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/f/gh/wgnjhk--1x0-454x467-kyhhgeuudqh54l7mcs6uxyiq66ri5ghf.webp)
«Ми кожну хвилину слухали російське радіо, у нас була хвиля. І ось два роки ми радіо «ДНР», російське радіо слухали — і чекали, чекали, чекали... І коли нам сказали, що ЗСУ відходять, ми просто не могли повірити, що нарешті побачимо доньку, нарешті поїдемо додому, в Донецьк. Нарешті все буде так, як нам хотілося», – каже колаборантка.
А її чоловік зазначає: окупанти, що знищили Авдіївку і фактично власними руками вбили маленьку 6-річну онуку цих «ждунів», – «мужики просто приголомшливі».
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)