![У музеї на Волині діє виставка старовинних пристроїв для прядіння](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/r/dy/altkx6-idlcx6ob3tatfljynyz67ug6fmhvbdyr.jpg)
Виставка діятиме до 1 березня.
У музеї на Волині діє виставка старовинних пристроїв для прядіння
У музеї-скансені історії сільського господарства в Рокинях відкрили виставку волинських коловороток
Всього представлено — 12 різних експонатів, які датуються другою половиною XIX століття, розповіла провідна методистка музею Ольга Романюк, - пише Суспільне.
З її слів, коловороток, або механічна прядка, використовувалась господинями, щоб полегшити процес прядіння.
В експозиції представлені коловоротки різних типів: горизонтальні та вертикальні.
«У фондах Музею є унікальні самопрядки. Ні одна із них не повторює іншу, оскільки створювалась індивідуально для кожної майстрині. Кожен майстер, що виготовляв коловоротку вносив частину своєї душі, а отже оздоблював, вирізблював по-своєму.», —
каже Ольга Романюк.
Коловоротки реставрував місцевий майстер із селища Рокині Роман Мішко. Завдяки його відновлювально-реставраційні роботі усі коловоротки є працюючими, каже Ольга Бойко.
Виставка діятиме до 1 березня.
Довідково: КОЛОВОРОТОК (механічна прядка, візок, німецька куделя), відома в Україні з XIX ст., значно прискорювала, а головне – полегшувала прядіння, оскільки приводилася в рух ногою. Пряли на ній переважно конопляні та лляні нитки. В основному побутувала вертикальна прядка, подекуди – горизонтальна.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/d/eo/3tk3mk-0x0-720x405-yyf7lox3surb4rrp2lpqcy7bm2lnceod.jpg)
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Volyn Nova.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)