![Безсніжний лютий: учора волинські рятувальники ліквідували 2 пожежі сухої трави](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/k/ij/drhlag-om2ktxfo4tpu26cjzmegapumlkfslijk.jpg)
Спалювати суху траву і листя заборонено!
Безсніжний лютий: учора волинські рятувальники ліквідували 2 пожежі сухої трави
Про це повідомили в Головному управлінні ДСНС Ураїни у Волинській області.
«Наприкінці дня горіла суха трава неподалік польової дороги біля села Забороль Луцької громади. Пожежу помітив сільський староста й о 16:45 викликав рятувальників. Працівники 2 державної пожежної рятувальної частини м. Луцька ліквідували горіння о 17:04 на площі 0,03 га.
Встановлено, що до пожежі призвела необережність з вогнем. Для огляду місця події та моніторингу ситуації, а також виявлення осіб, які перебувають поблизу, співробітники ДСНС провели аеророзвідку. Тривають заходи із встановлення осіб, причетних до підпалу сухої рослинності.
Майже через годину трапилася ще одна пожежа на відкритій території — горіла суха трава на площі 10 соток біля села Красноволя Колківської громади. Пожежа ліквідована силами двох підрозділів місцевої пожежної охорони — с. Красноволя та селища Колки. Причина пожежі — необережне поводження з вогнем невстановлених осіб.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/4/ga/hv2d7p-0x0-2048x1536-ph5ouwpe5h2x43d2td4l5wz52macnga4.jpg)
Нагадуємо: спалювати суху траву і листя заборонено.
Відповідно до статті 77-1 Кодексу Українис про адміністративні правопорушення штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках для громадян складає 3060 – 6120 грн, для посадових осіб — 15300 – 21420 грн.
Якщо ж такі дії призвели до загибелі людей, масової загибелі тварин або інших тяжких наслідків, передбачена кримінальна відповідальність — можна потратити за грати до 10 років.
Тож, перебуваючи у лісі чи в полі, дотримуйтесь правил пожежної безпеки. Адже пожежу може спровокувати навіть одна іскра або недбало кинутий сірник», - йдеться у повідомленні.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)