![Місто, що лікує: у Луцьку організували екскурсію для Воїнів (Фото)](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/h/7w/vhdby2-0x1-2048x1365-b73iadpvbc54oivw2gthsw6s277im7wh.jpg)
Луцьк – місто, що лікує.
Місто, що лікує: у Луцьку організували екскурсію для Воїнів (Фото)
Луцьк – місто, що лікує! Саме так називалася перша у 2024 році екскурсія для військових, які відновлюються у нашій області після бойових дій
Переконатися у цілющих властивостях древнього Лучеська зголосилися близько 20-ти воїнів з різних міст України, які, як і на полі бою, так і під наглядом лікарів знову об’єдналися.
Про це повідомляє Волинська обласна державна адміністрація.
Розпочалася поїздка з історій та легенд про обласний центр Волині від екскурсовода Анастасії ще в автобусі. Заснування міста близько 10-го століття, перша згадка про нього у 1085 році, з’їзд європейських монархів, що тривав декілька місяців та інші цікавинки захопили увагу наших військових. Коли розповідь дівчини раптово перебив її радіомікрофон, вона мовила: «все добре, це він так реагує на залізо».
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/g/i7/5wo5tb-0x0-2048x1367-4zldqgdcstwcleke6g6tpfz3p6vjgi7g.jpg)
«Це в мене просто заліза багато», – додає, посміхаючись 47-річний Олександр з Києва, чиї руки і нога буквально зібрані за допомогою спеціальних пластин.
Чоловік з першого дня вторгнення пішов добровольцем у лави ЗСУ. Він добре пам’ятає, коли отримав поранення – 3.03.2023-го року. Каже, що таке не забувається. І ось уже півроку перебуває в Луцьку на реабілітації, тож використовує цей час з користю, хоч і сумує за рідними. Відвідав костел святих Петра і Павла, підземелля під ним, замок Любарта та періодично ходить у театр. Тож відразу ж погодився й на нашу екскурсію.
«Луцьк дуже гарне місто, комфортне і люди приємні», – зазначає Олександр.
Разом із ним воїни, які уже не вперше беруть участь у поїздках організовані ОДА. Цього разу хлопці відвідали Окольний замок та Замкову площу в обласному центрі Волині, а також храм Воскресіння Господнього, капличку Віри Надії Любові та їх матері Софії, й купальню цілителів безсрібників Косьми та Даміана у Гіркій Полонці. Кожен набрав собі воду з джерела та загадав бажання, кинувши монету у купіль.
«Одне бажання на всіх», – хтось вдало підмітив, спостерігаючи, як копійка у воді створює кільця.
Опісля була молитва та цілющі дзвони у Гіркій Полонці.
«Дякую за ваш подвиг. Хай Господь поверне вам здоров’я – духовне і тілесне. І пам’ятайте, що віра – це фундамент нашого життя. Можливо, не ходили ви до церкви і не були глибоковіруючими людьми, але сьогодні використайте свій час у молитві, згадавши своїх батьків, рідних і близьких, – зазначив настоятель храму Воскресіння Господнього отець Володимир. – Також хто хоче, може піднятися до дзвіниці. Адже дзвони зцілюють».
Довго просити хлопців не довелося. Вони відразу піднялися східцями, хоч це і не було просто. Кожен по черзі потягнув мотузки, аби відчути себе у ролі дзвонарів, а потім милувалися краєвидами з вікон вежі.
Загалом це уже п’ята, але перша в цьому році, екскурсія, що організував департамент економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів ОДА для військових, які проходять реабілітацію у медзакладах Волині.
Щиро вдячні за пам’ятні подарунки для воїнів. Зокрема, Боратинській громаді за солодощі, Луцькій громаді та КП «Центру розвитку туризму» за екскурсійний супровід і сувенірну продукцію, а учням третього класу Підгайцівському ліцею за малюнки.
«Я такий біля серця тримав, коли був на фронті», – розгортаючи дитячий малюнок мовив Олександр.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/y/hq/7moyrm-0x0-2048x1366-27ojeeyqvmu53vhmqyj2vvuspd42jhqy.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/k/ti/qb23ap-0x0-2048x1367-n3mfcazzgbinywjewh2msxtgry755tik.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/e/zm/fdjjeh-0x0-2048x1367-bwrz37nd5hx6yy7ibcithvmrxrtlwzme.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/g/sx/rzwm2e-0x0-2048x1366-yu7jvkrlaadhwy4ms4ipgmgx6h2dpsxg.jpg)
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Volyn Nova.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)