![Пожежа в Екопарку Осокорки: депутати з «Євросолідарності» подали в поліцію заяву про злочин](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/q/j3/5kk2z2-udadqjq5gbqmlr4fiq6mxnz3vbihtj3q.jpeg)
Учора в Києві горів Екопарк Осокорки.
Пожежа в Екопарку Осокорки: депутати з «Євросолідарності» подали в поліцію заяву про злочин
Кримінального провадження станом на ранок не було
Депутати «Київради» з фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Пташник, Олександр Тимченко та Ольга Чайка подали до Дарницького управління поліції заяву про злочин щодо пожежі в Екопарку Осокорки. Як повідомила Вікторія Пташник в ефірі телеканалу «Прямий», станом на 10.30 жодного кримінального провадження за фактом пожежі не зареєстровано.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/c/cb/b2ij33-0x0-1030x438-54sw32l5kkwe7kfldjm3qr3l54khacbc.jpg)
«Вчора відбулася абсолютно ганебна історія – був підпалений Екопарк Осокорки. Це унікальна природо-ландшафтна зона, який надано статус природоохоронної. Ми з колегам від «Європейської Солідарності» сьогодні зранку поїхали подавати в Дарницький відділок поліції заяву про вчинення злочину – про підпал. Вбачаємо щонайменше ознаки ст. 245 КК (знищення або пошкодження об‘єктів природного світу) та ст. 252 КК (умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду). Що цікаво – що станом на 10.30 жодної кримінальної справи по факту вчорашнього підпалу Екопарку Осокорки порушено не було», – дивується Пташник.
«Вчора поліція виїжджала на місце пожежі, і вони не побачили там нічого, тому вони свою кримінальну справу не порушили. Справа про злочин мала бути порушена по факту ще вчора. На наше запитання, а як так, нам сказали, що вчора поліції було складно підступитись, тому сьогодні вони планують здійснити огляд території і тоді вже прийматимуть рішення щодо подальших дій. Ну, поки вони приймають рішення, ми спростили дещо задачу поліції і самі підготували заяву про злочин. Нагадую, що відмовити у порушенні кримінальної справи за нашою заявою нам не можуть. І ми це контролюватимемо», – наголошує Вікторія Пташник.
«Тут питання не тільки в екології. Багато наших військових кажуть, що це унікальна зона з точки зору доступу до Києва. Якщо не дай Бог була б додаткова спроба російського вторгнення, то прорвати ці болота і ці угіддя було б неможливо, якщо б їх окремі забудовники не засипали б і не намагалися там щось своє побудувати. Тому це ще й захисна територія і вона стосується не тільки киян, а всіх українців», – обурюється Вікторія Пташник.
Вона нагадала, що «Європейська Солідарність» торік не дала ухвалити рішення про виділення додатково коштів в розмірі 50 млн грн. на будівництво дороги в тупик через цю природну ландшафтну зону.
«Дорога, яка мала фінансуватися чомусь з київського бюджету до чийогось житлового комплексу. Це про що?», – зауважує депутатка.
«Європейська Солідарність» тоді зайняла дуже принципову позицію. Ми сказали, що ми за це не голосуватимемо і це рішення було провалене. Тому що будівництво доріг за рахунок київського бюджету точно не є пріоритетом. Наш пріоритет – Збройні Сили України, їх підтримка і виділення всіх можливих ресурсів», – зазначає Пташник.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)