Курси НБУ $ 41.29 € 43.47
Україна воює з росією… в Африці

Нове поле битви з путіністами – Судан.

Фотоколаж із сайту unian.ua.

Україна воює з росією… в Африці

Наші спецпризначенці беруть участь у бойових діях у Судані проти повстанців і рашистських формувань, які їх підтримують

Це є частиною стратегії, спрямованої на підрив військових і економічних операцій росії за кордоном. Про це написало видання The Wall Street Journal (WSJ) із посиланням на анонімних українських і суданських військових.

За даними ЗМІ, голова суверенної ради Республіки Судан Абдель Фаттах аль-Бурхан звернувся по допомогу до Президента України Володимира Зеленського після того, як Судан негласно постачав Україні зброю у 2022 році.

Українські військові, які брали участь в операції, розповіли журналістам, що за кілька тижнів після виклику наші спецпризначенці висадилися в Судані й розпочали бойові дії, щоб витіснити повстанські сили зі столиці Хартума. Водночас, ідеться в публікації, «ця операція пов’язана зі значним політичним ризиком у момент, коли підтримка України з боку Заходу є непевною».

Журналісти вважають, що в Судані Україна «втручається у внутрішній конфлікт у чужій країні, де загинули десятки тисяч мирних жителів, а США заявляють, що обидві сторони скоїли воєнні злочини».

Очільник ГУР Кирило Буданов у коментарі виданню відмовився сказати, чи доправляли військових у Судан, але обґрунтував їх скерування. «Війна – це ризикована справа. Ми ведемо повноцінну війну з росією... У них є підрозділи в різних частинах світу, і ми іноді намагаємося завдати їм удару там», – сказав він.

За даними видання, українські військові також почали навчати суданських солдатів деяких із тих самих тактик, які допомогли їм стримувати більшу російську армію, зокрема, використання безпілотників. Крім того, як стверджує The Wall Street Journal, українці допомогли доправити в лютому в Судан турецькі безпілотники Bayraktar TB2, здатні завдавати високоточних авіаударів.

Журналісти пишуть, що вплив України був відчутним у Судані. За останні тижні сили аль-Бурхана відновили контроль над значною частиною Омдурмана (друге за величиною місто) – це їхній перший значний прорив у конфлікті. Експерти пов’язують ці успіхи значною мірою з точними ударами безпілотників, а також розгортанням елітних підрозділів суданської армії.

А ще WSJ акцентує, що Судан став полем бою в російсько-українській війні, тому що він багатий на два ресурси: зброю і золото. Що стосується останньої, то під час частих конфліктів у країну протягом кількох десятиліть зброя надходила – прямо або побічно – зі США, росії, Китаю та інших країн. У результаті, на початку 2022 року, коли росія вторглася в Україну, у Судану було достатньо зброї, і Київ шукав усе озброєння, яке міг знайти. «Ми свого часу вивезли із Судану багато зброї. За це заплатили різні країни. У них був широкий бойовий асортимент: від китайської до американської зброї», – розповідав Кирило Буданов.

Василь КІТ.

Читате також: Лікував людей на Сумщині. Тепер це робить в Іваничах.

Реклама Google

Telegram Channel