![Добровільна пожежна команда з волинського села пройшла навчання в Польщі і в Україні](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/p/2f/5rcsc5-u74qeym6ouno2j3m6osaraotenkmc2fp.jpg)
Добровольці після проходження підготовки зможуть виконувати бойові завдання.
Добровільна пожежна команда з волинського села пройшла навчання в Польщі і в Україні
Дванадцять рятувальників-добровольців з села Ворокомле Камінь-Каширської громади пройшли навчання у галузі цивільного захисту
Про це інформує Камінь-Каширська громада.
«Спочатку добровольці проходили теоретичне онлайн навчання на базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Полтавській області. Практичну ж підготовку протягом 11-14 березня 2024 року для добровольців проводили фахівці Камінь-Каширське РУ ГУ ДСНС України у Волинській області.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/h/7o/n2eu47-0x0-1280x960-d4ai4l6hl4mtj6t62wl4mh4uqurmt7oh.jpg)
– Ми ознайомилися з роботою 8 ДПРЧ 4 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Волинській області, пожежними автомобілями, мотопомпами, пожежно-рятувальними пристроями, устаткуванням. Пройшли інструктаж з охорони праці, наданні домедичної допомоги. Ознайомилися з принципом дії та правилами користування засобами індивідуального та колективного захисту – зазначив староста Ворокомлівського округу, лідер майбутньої добровільної пожежної команди Сергій Шевчик. – Відпрацювали збір і виїзд за сигналом «Тривога». Попрацювали з пожежними рукавами, стволами, рукавним обладнанням тощо. Наша команда хоче бути корисною своїй громаді та країні.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/4/px/jejk3p-0x0-1280x722-3axdcmre3a5dublg7e44uftkjykhdpx4.jpg)
У листопаді 2023 року разом з Сергієм Шевчиком та начальником сектору цивільного захисту Камінь-Каширського РУ ГУ ДСНС України у Волинській області Віталієм Мартинюком пройшли навчальний курс в Польщі у сфері цивільного захисту, «привезли додому» дієві європейські практики та плануємо втілити їх у нашій громаді – зазначив Камінь-Каширський міський голова Віктор Пась.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/7/nb/2rqsoj-0x0-1280x722-g2ijgwuhcxnhpnnowah7fuow3ibwxnb7.jpg)
– Ми зацікавлені у розвитку добровільних пожежних команд, тому на ремонт приміщення для команди добровольців виділили фінансування з місцевого бюджету. Оформляємо документи щодо отримання пожежного автомобіля від Головного управління ДСНС України у Волинській області.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/r/qc/nuaua3-0x0-1280x722-nksikroy6mt3ugt6hg6qnrvqzzah4qcr.jpg)
З ознайомчим візитом 11 березня 2024 року громаду відвідала та зустрілася з Камінь-Каширським міським головою Вікторем Пасем експертка проєкту, представник Фонду міжнародної солідарності Республіки Польща Агнешка Пясецька, яка побажала успіхів у розвитку добровільного пожежного руху.
Агнешка Пясецька разом з начальником відділу проєктної діяльності та міжнародного співробітництва міської ради Савчук Надією були присутні на практичному навчанні добровольців на базі Камінь-Каширського районного управління Головного управління ДСНС України у Волинській області.
У рамках проєкту отримано медичну сумку, дефібрилятор, а також буде придбано пожежно-рятувальне обладнання та спорядження для добровольців.
![Добровольці після проходження підготовки зможуть виконувати бойові завдання.](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/p/2f/tf5piq-0x0-1280x722-u74qeym6ouno2j3m6osaraotenkmc2fp.jpg)
Навчання відбувалося у рамках реалізації проєкту «Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом розвитку добровільних пожежних команд», що впроваджує Фонд міжнародної солідарності в Україні.
Проєкт реалізується за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США.
Добровольці після проходження підготовки зможуть виконувати бойові завдання.
Начальник відділу проєктної діяльності та міжнародного співробітництва Камінь-Каширської міської ради Надія Савчук», - йдеться у повідомленні.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)