![У Луцьку презентували унікальні артефакти трипілля](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/6/wc/qrlgly-qdlh7tsowvebkexzp2tpuzm7pyqz5wc6.jpg)
Це була надзвичайно розвинена цивілізація, яка існувала ще до Єгипту і Шумеру. А українці – її нащадки.
У Луцьку презентували унікальні артефакти трипілля
В Арт Галереї «Образ» почала діяти виставка колекції зразків Трипільської цивілізації
Представив її Народний музей України.
Про це повідомила Волинська обласна рада.
Участь у відкритті експозиції взяв голова обласної ради Григорій Недопад, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, музейники, історики та краєзнавці.
Голова громадського об’єднання Народний музей України Діана Юрко розповіла, що центральним експонатом виставки є велика таріль з назвою «Усмішка», якій за оцінками експертів від 5 до 7 тисяч років.
«Ви також побачите тут залишки трипільських ниток. Настільки древніх ниток історія не знає. А це свідчення того, що наші предки ходили не в шкурах, а у тканому одязі і столи застеляли скатертинами, про що свідчать відбитки на горщиках. Це була надзвичайно розвинена цивілізація, яка існувала ще до Єгипту і Шумеру. А українці – її нащадки. У важкий час війни нас має надихати цей спадок. Хочу, аби всі ми долучалися до його дослідження», - звернулась вона до присутніх.
Ідейний натхненник демонстрації колекції трипільських артефактів в обласному центрі Митрополит Луцький і Волинський Михаїл додав, що для презентації виставки не випадково обраний день весняного сонцестояння: «Сьогодні наступає 7 533 літо. Це культурні традиції, які існували у дохристиянський час та існують донині. Церква Христова і сьогодні пов’язує своє життя із давніми обрядами. Хочу висловити вдячність голові обласної ради Григорію Недопаду за підтримку ідеї проведення цієї виставки. Під час спілкування з ним і виникла думка запросити на Волинь збирача старожитностей, у чиїй приватній колекції зберігаються трипільські артефакти. Вони дають можливість стверджувати, що культурний центр знаходиться саме в Україні».
Голова Волиньради Григорій Недопад, звертаючись до присутніх, наголосив на важливості дослідження історії України.
«Трипільська культура - це складова генофонду України. Це те давнє і глибоке, якого немає на болотах, як би не намагались переписати історію наші вороги. Дивишся на ці дати - 4000 тисячі і більше років до нашої ери - і усвідомлюєш: коли на території росії мешкали лише дикі звірі, на нашій землі вирувало цивілізоване життя і високорозвинена культура. Тому головне для усіх нас - не тільки берегти уже досліджене, а й розвивати, примножувати цей спадок і популяризувати його», - резюмував Григорій Недопад.
У якості подяки за можливість долучитися до історично-культурних витоків відвідувачам пропонують зробити донат на дрони для оборонців.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/s/pe/jjityj-0x0-2048x1365-uhqljlmaaz2y4yxzo64nij53ejeuupes.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/2/ed/vantwk-0x0-2048x1365-t2sh4rsey5pqze43es4ltkcw3krmved2.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/f/fs/xl6mfi-0x0-2048x1365-yjaj6sbz3isxdzjppvw57ux6s7zvjfsf.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/g/r5/2fbvhf-0x0-2048x1365-h7cb5ourm2lxsnncecdbc2cwaefo2r5g.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/3/yu/ez673i-0x0-2048x1365-ychafxe7ua3enhvw6gaj6uucrqvreyu3.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/w/cb/j24yut-0x0-2048x1365-uki6enzzo7yph2ewga2ft4k6ns5yqcbw.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/o/up/jwuczi-0x0-2048x1365-pu25zgwvpfd3clbtebwx6q2eh44szupo.jpg)
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Volyn Nova.
Читайте також: На Волині 17 пам'яток історії уже втратили історичну та культурну цінності.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)