![Унікальну пам’ятку, яку знайшли на Волині, презентують в Національному музеї історії України (Відео)](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/m/4u/g6m7in-2x0-750x500-5u6cxkzncyi7s5jseldypm6rqcvfs4um.jpg)
Знахідка направду неймовірна і зробить честь будь-якому музейному закладу України.
Унікальну пам’ятку, яку знайшли на Волині, презентують в Національному музеї історії України (Відео)
Нещодавно правоохоронними органами Волині при спробі продажу вилучено унікальну пам’ятку – кам’яну плиту із зображенням Святого Дмитра Солунського
Плита являє собою підквадратний камінь-пісковик розмірами 39х41х15,5 см із вирізьбленим композиційним зображенням, в центрі якого іконографічний образ Святого Дмитра в обладунках, зі списом та щитом.
Про це розповів керівник Волинської археологічної експедиції Віктор Баюк.
Цей зразок давньоруського мистецтва має безсумнівно культове походження, є пов'язаний з визначним храмом Галицько-Волинського князівства та датується часом давньоруської держави (імовірно серединою ХІІІ ст., до монголо-татарської навали).
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/n/js/7otq2l-0x0-1748x2048-rwxhkb6n3h6r2t463k3uzz6vvmkzujsn.jpg)
На даний час за рішенням відповідних відомств артефакт передано до Національного музею історії України де активно готується його презентація.
«Знахідка направду неймовірна і зробить честь будь-якому музейному закладу України. Звісно, я особисто бачив би цю річ серед експозиції Кафедрального собору Івана Богослова ХІІ ст. у Луцькому замку (не забуваймо князя Любарта – у православ’ї Дмитра, визначного діяча та будівничого Луцького замку), однак рішення ухвалене інше.
Під час короткого перебування даної речі у Луцьку (в рамках здійснення слідчих дій) мав нагоду коротко оглянути і зробити фото для подальшої зарисовки експонату.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/l/26/qualun-0x0-1892x2048-zkxhnm6i7if3x4xzyjf4ivns6svyz26l.jpg)
Всім причетним до недопущення продажу чи вивезення за кордон щира подяка, Ви зберегли для України неймовірну пам’ятку!» – йдеться в дописі.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Volyn Nova.
Читайте також: У Луцьку діти з особливими потребами виступили разом з відомими артистами.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)