Як правильно прасувати сорочку
Іноді над цим доводиться довго трудитися, а результат все одно не тішить. Залишаються заломи, складки. Це все через те, що не всі знають секрет, як робити це ідеально. У чому ж він полягає?
Починаймо «танцювати» від найменших деталей сорочки і завершуємо більшими.
Спочатку прасуємо комір і манжети, потім – рукави. Після цього переходимо до пліч, полочок. Завершальний етап – спинка. Здавалося б, яка різниця з чого починати? А, виявляється, чимала. І пояснення цьому є: якщо ви щоразу беретеся за велике полотно, а потім переходите на дрібні елементи сорочки, ризикуєте звести нанівець попередню роботу. Тож доведеться починати усе спочатку, виправляти заломи тканини. А ось якщо навпаки, то випрасувані манжети ніяк не перешкодять привести до ладу полочки і спинку.
Підстрахуйтеся і випробуйте спочатку праску на непомітній частині одягу.
І насамкінець порада: читайте ярлики. Це допоможе зрозуміти, до якої температури розігрівати праску, щоб не спалити улюблену річ.
Будьте обережні. Немає ярлика, і ви сорочку чи сукню прасуєте вперше? Підстрахуйтеся і випробуйте електроприлад на непомітній частині одягу. Якщо й припалите, то цього не буде помітно.
Вивертайте. Прасувати краще із зворотнього боку. Так ви врятуєте річ від блиску, який іноді залишає праска. Та й шви прогладяться ліпше.
Обходьте застібки. Гудзики, заклепки, декоративні нашивки і ярлики можуть постраждати від високої температури, тому намагайтеся їх минати.
Збризкуйте водою. Вологий одяг вигладиться більш якісно, ніж сухий.
Галина ГОНОРОВА.
Читайте також: Щоб підлога засяяла чистотою, додайте у воду... корицю.