Курси НБУ $ 41.10 € 44.63
Чистка сажового фільтра: коли та як потрібно робити

Реклама.

Фото: turbosto.com.ua.

Чистка сажового фільтра: коли та як потрібно робити

Під час роботи двигуна виділяється значна кількість відпрацьованих газів. Це продукт згоряння палива, до складу якого входить велика кількість речовин і хімічних сполук. Для відповідності екологічним стандартам в автотранспорті передбачені фільтри, у тому числі сажові.

Їх функція полягає в ефективному затриманні сажі, що виділяється вихлопними газами. Проте в процесі тривалої експлуатації та через нестабільну роботу в міських умовах очищення не відбувається своєчасно. Це погіршує характеристики елементу й негативно впливає на очищення.

Головні ознаки забитого сажового фільтра

Діагностика деталі дизеля необхідна, якщо є хоча б одна з ознак того, що він переповнений. Зрозуміти, що необхідна очистка сажевого фільтра, можна за такими ознаками:

  1. Підвищене споживання палива. При критичному рівні засмічення система робить регенераційний пропал вуглецевого матеріалу, що накопичився.
  2. Помилки електронної системи контролю. Коли фільтр переповнений на 90% та більше, вона блокує потужність двигуна або може повністю відключити його.
  3. Зменшення тяги при навантаженні, поява димних вихлопів.

Власникам легкових автомобілів потрібно проводити чистку кожні 40 тис. км пробігу, для вантажних цей інтервал більший — 200 тис. км.

Способи виконання роботи

Деякі непрофесійні майстри рекомендують видаляти сажовий фільтр, ніби-то таким способом вийде збільшити тягу й потужність силового агрегату. Проте на практиці такі дії призводять до додаткових проблем. Зокрема, оригінальна прошивка автомобіля замінюється на китайську, машина стає значно вибагливішою до палива.

Крім того, за відсутності сажового фільтра неможливо пройти технічний огляд, адже транспортний засіб не відповідатиме актуальним вимогам Директиви ЄС. Також не можна поїхати до Європи машиною через пониження екостандарту до EURO-2. Тому видалення фільтра — однозначно не варіант.

Не варто намагатися відновити деталь самостійно, краще звернутися до фахівців TurboSTO. Тут здійснюють обслуговування як легкових, так і вантажних автомобілів будь-яких марок та моделей. Чистку фільтра проводять за популярною в Європі технологією, після якої він залишається повністю працездатним.

Сучасна методика передбачає гідродинамічну очистку, яка складається з кількох етапів:

  • діагностика. Її проводять безкоштовно, щоб перевірити пропускні здібності елемента й виявити наявність механічних пошкоджень;
  • гідродинамічне очищення. Передбачає подачу по черзі потоку води, миючого розчину, а потім повітря під високим тиском;
  • сушка. Проводиться під тиском повітря під високою температурою. Після завершення та повторного тестування деталь можна знову встановити на автомобіль.

Професійна чистка сажового фільтра допоможе повністю відновити стан і роботу деталі. Немає потреби видаляти його або намагатися почистити самостійно — тільки втручання фахівця буде ефективним на 100%.

Реклама Google

Telegram Channel