![Замість лопат потужна техніка – стало відомо, куди Порошенко привіз екскаватори](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/4/va/nnbo4w-mhik7ezrumo3dqaocq2p7tpmh65oova4.jpeg)
«Це вже друга поставка важкої техніки для фортифікацій, далі – більше».
Замість лопат потужна техніка – стало відомо, куди Порошенко привіз екскаватори
Нещодавно депутати з «Євросолідарності» побували на обʼєктах будівництва фортифікаційних споруд на Сумщині біля кордону з росією
Ірина Геращенко згадує – вони були шоковані відсутністю техніки і низькими темпами будівництва. У розмові з військовими сформували запит на необхідне обладнання.
Петро Порошенко, який доставив техніку на Сумщину, говорить – завдання військових виконане. Шість екскаваторів, вантажівка, лазне-пральний комплекс, бензопили, болгарки та інший електроінструмент, оргтехніка, маски для зварювальників і навіть одноразовий посуд – все це дозволить будівельникам значно швидше, у більше комфортних умовах виконати завдання. Бо поки що їхніми головними інструментами були лопати, якими копають рови і траншеї.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/z/ak/5fgnql-0x0-1030x438-77qnzn6mserurazdzmenh6fmveqemakz.jpeg)
Військові будівельники не приховують емоцій від отриманої техніки. «Ми виконуємо завдання по фортифікаційних спорудах у Сумській області. Екскаватори нам дуже-дуже потрібні. Вони нам спросять роботу, будемо швидше копати і більше зробимо для оборони нашої держави», – говорить командир зведеного підрозділу Олег Сомок.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/h/k6/o6exag-0x0-1024x682-ibz2qdrzbqnnqtdjndzd5uf2ttp6nk6h.jpeg)
Він пояснює: екскаватори будуть використовувати і для підвозу будматеріалів там, де не може проїхати інша техніка: «для облаштування ВОПів, підвозу матеріалів до ВОПів, тому що ми в таких складних умовах працюємо, що не завжди технікою можемо підʼїхати – тільки екскаватором». І додає: фортифікації треба було готувати раніше, адже йдеться про життя людей: «чи людина буде в облаштованій позиції стояти, чи буде в полі лежати – це ж різні речі».
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/o/vn/dj5ec3-0x0-1024x682-5v4v6ju6oi2f3g3h7o3c55ovc4sdrvno.jpeg)
«На Сумщині Збройні Сили тримають кордон. Наше завдання — врятувати їхнє життя від КАБів та артилерії і захистити українську землю від пазурів російського диктатора. Тому фортифікації вкрай важливі. Як на Сході, де вже працює наша техніка, так і на Сумщині, де російська артилерія та КАБи випалюють цілі населені пункти», – пояснює Петро Порошенко.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/d/tu/sofsay-0x0-1024x682-mnyvmniqre37ka4qlzddtc4e6c3dgtud.jpeg)
«Перші екскаватори в Сумській області з’їжджають з лафетів і будуть доставлені в зону побудови фортифікаційних споруд. Повне забезпечення окремого інженерного батальйону для того, щоб закрити кордон від можливого російського нападу», – говорить Петро Порошенко.
«Це вже друга поставка важкої техніки для фортифікацій, далі – більше», – наголошує пʼятий Президент.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)