![«Школи миру» прибули до Луцька, щоб обмінятися досвідом та дізнатись про Волинський край](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/w/ym/2g4f5d-zufpe7ooo6frbocbbzvu5ltefp6lbymw.jpg)
У з’їзді взяли участь делегації з Луганщини, Донеччини, Хмельниччини, Черкащини та Херсонщини.
«Школи миру» прибули до Луцька, щоб обмінятися досвідом та дізнатись про Волинський край
У Луцьку проходив з’їзд «Шкіл миру» – зустріч учасників загальноукраїнського проєкту «Школа миру», який реалізовує громадська організація «Поруч»
Метою проєкту є розширення можливостей молоді для забезпечення соціального примирення через взаєморозуміння та ненасильницьке спілкування, а також інтеграція в життя громади і розвиток демократичних цінностей.
Про це інформує Луцька міська рада.
Реалізація проєкту розпочалася ще у довоєнний період. За цей час у різних регіонах України було створено двадцять »Шкіл миру». Серед них – у Луцькому ліцеї №4 імені Модеста Левицького.
Активна участь учнів та вчителів навчального закладу вивела ліцей на лідерські позиції у проєкті. Завдяки цьому Луцьк було обрано місцем для проведення чергового з’їзду.
Як зазначила керівниця ВГО «Поруч» Марія Тищенко, «Школи миру» прибули до Луцька, щоб не тільки обмінятися досвідом і побачити фізичні простори, але й отримати знання про історію Волинського краю».
У з’їзді взяли участь делегації з Луганщини, Донеччини, Хмельниччини, Черкащини та Херсонщини. 26 квітня вони працювали на тренінгах, а сьогодні побували у музейному просторі «Окольний замок». Там з ними зустрілася заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк.
«Дякую всім, хто дотичний до організації роботи проєкту «Школа миру», – зазначила вона. – Після повномасштабного вторгнення слово «мир» стало для нас дуже актуальним. І ще більш актуальною стала діяльність «Шкіл миру», які виховують у дітях толерантність і бажання нести мир у всі куточки світу».
Ірина Чебелюк також наголосила, що багато військовослужбовців з числа жителів Луцької громади відстоюють територіальну цілісність України на різних фронтах. «Тому ми твердо віримо, що час перемоги настане, і буде відбудоване все те, що ворог посмів знищити,» – сказала вона.
У «Окольному замку» для учасників «Шкіл миру» відбулася екскурсія Луцькими підземеллями та було презентовано проєкт «Зміцнення громадянського суспільства в країнах Східного партнерства».
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/s/lm/si3iuj-0x0-799x533-25hdhebgddtfpumdqwnxss457lolylms.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/j/zt/7jqc5h-0x0-799x533-x6tty3krxb5u45crjh36byen6b3k5ztj.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/l/52/ric244-0x0-799x533-ix3dkdoluvbqpuapotszvpulsdr3t52l.jpg)
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)