Кохання і зрада щасливої жінки
Раптово занедужала Галинина тітка. Дітей у неї немає, чоловік помер...
– У тебе відпустка скоро почнеться, доню, може поїдеш до Поліни, підтримаєш? – сказала мама. – У неї – хороші сусіди й колеги, проте краще, коли поруч – рідна людина.
– Я сама вже про це думала. Відмовлюся від путівки в Буковель, поїду туди наступного літа, а Поліну не залишу в біді. Вона ж мене стільки виручала… І грішми, коли навчалася, і порадою.
За тиждень вона вже мчала автобусом до приморського містечка. На одній із зупинок зайшов до салону симпатичний юнак, запитав дозволу сісти поруч на вільне місце.
– Сідайте, веселішою буде дорога, – усміхнувшись, відповіла дівчина.
– Тоді давайте знайомитись. Василь, – в тон їй відрекомендувався новий пасажир.
– Галина.
– Ви в наші краї відпочивати їдете, чи у справах?
– Як вийде. Тітонька моя захворіла. Може знаєте – Поліна Макарівна Лебеденко.
– Як не знати? Це ж моя перша вчителька! Чудова людина. Їй не пощастило мати власних дітей, то всю свою любов нам, школярам, віддавала.
– І я її тепло змалечку відчувала. Вона – дуже добра й мудра. Якщо я інколи нарікала на життя через якісь тимчасові труднощі, називала себе невдахою, вона не раз говорила: «Не мели дурниць, племінничко! Щаслива та людина, яка вважає себе щасливою. Навчись знаходити в житті радість – це кращий спосіб залучити до себе щастя…»
– А ось вже й кінцева зупинка. Приїхали. Можна я проведу вас до Макарівни?
– Було б доречно, бо валізи важкі, – не відмовилась дівчина.
Тітонька дуже зраділа. «Глянула у вікно – що за така гарна пара до мене йде? – подумала. – А це Вася з моєю Галинкою!»
Відтоді Василь майже щодня після роботи приходив, цікавився, чи не потрібна його допомога. Галя помітила, що з нетерпінням чекає його візитів. Поліна Макарівна, дивлячись на їхню дружбу, що міцніла з кожним днем, на квіти у вазах і колекцію коробок з цукерками, зрозуміла, що зароджується між цими двома молодими людьми кохання. Це почуття не приховаєш. Воно – як море, що не знає берегів.
Щаслива та людина, яка вважає себе щасливою. Навчись знаходити в житті радість – це кращий спосіб залучити до себе щастя…
За пів року відгуляли весілля. Василь привів красунечку дружину у свій дім, де мешкав з мамою. Добра серцем невістка, гарна господиня, відразу сподобалася свекрусі. Дружно ростили вони маленьку Вікусю. Час так швидко плине, що не встигли натішитися її дитинством, як уже в перший, другий, третій клас пішла Вікторія.
І все було б гаразд в родині, якби не дивні переміни в поведінці Василя.
Він почав влаштовувати сварки з дружиною на порожньому місці. Став бездушним до Галини, наче скеля. Куди поділися його ніжні обійми, поцілунки, сердечність, увага? Міг без попередження не ночувати вдома, дарма що
Галя з матір’ю переживали, не спали. Своїм холодом чоловік рвав Галині душу на шмаття. Врешті прийшов і заявив:
– Вибач, Галю, я зустрів іншу жінку. Вона приїхала до нас на підприємство на практику і я закохався, геть втратив голову. Тепер вона вагітна. Мені нічого не залишається, як розлучитися з тобою і одружитися на ній. Не може ж дитина бути сиротою.
– А наша донька – нехай без батька росте?
– Галю, що б ти не казала, даєш розлучення чи ні, – я все одно її приведу до нас додому.
Обійшла Галина весь просторий будинок, який спільно з коханим добудували, впорядкували, закупили нові меблі, витерла сльози і почала збирати валізи. Нічого вона у зрадника не візьме. Їй з донькою є куди йти: тітонька
Поліна перед смертю заповіла свій дім.
Галю, що б ти не казала, даєш розлучення чи ні, – я все одно її приведу до нас додому.
– Галинко, я більш за все не хочу, аби ми стали ворогами. Прости Василеві те, що накоїв. Зрозуміє, кого втратив, але пізно буде.
– Не переживайте, Ольго Михайлівно, я знаю, як ви любите Віку, тому не заборонятиму спілкуватися з нею. Батькові також.
– Дякую, донечко.
Народився у новоспеченого подружжя хлопчик, і Галина дозволяла Вікторії няньчити братика. Як підріс, вона приводила його додому, щоб і мама з ним погралася, він же такий хороший. Петрик любив тітку Галю, мов рідну.
Вступила Вікторія до медучилища, у Галини з’явилося більше вільного часу. Тож коли зателефонувала подруга Діана й нагадала, що вони так досі й не здійснили омріяну подорож до Буковеля, відразу ж погодилася поїхати. В екскурсійній групі відчула на собі зацікавлений погляд ще молодого, хоч і посріблила скроні сивина, чоловіка. З ним був хлопчик років дванадцяти. Познайомилися вони лише дорогою додому. Це ж треба – мешкає у сусідньому селищі! Андрій вдівець, сам виховує сина.
– А ви маєте сім’ю, Галино?
– Та як сказати… Є у мене донька, вже студенточка. А чоловік одружився на іншій, молодшій за мене. Правда, коли схаменувся, просився назад, хоч та жінка сина народила. Я твердо вирішила: ні! Простити, щоб бігав від першої дружини до другої? Ми просто зберегли нормальні стосунки, не ворогуємо.
– А у вас вигляд щасливої людини. Ви випромінюєте стільки доброї енергії, буквально притягуєте до себе. Ще не зустрічав таких жінок.
– Це мене мама з тітонькою так виховали. «Зло подовгу не живе, казали вони, а доброта – вічна».
Взяв Андрій Галинину адресу й номер телефону. Згодом подзвонив, напросився в гості. Саме Віка була вдома, познайомились.
– Мамо! Ти що собі думаєш? Чого це такий гарний та розумний чоловік досі нежонатий ходить? – жартома запитала донька в присутності Андрія. Він зніяковіло глянув то на дівчину, то на її маму, й так само весело вигукнув:
– А й справді, Галинко, чому?
Потім дістав з кишені піджака рожеву коробочку з каблучкою і поклав на стіл перед Галиною.
Таїсія КРИСЬКО, vinteres.info.