Курси НБУ $ 41.29 € 43.47
Лікарі з Канади прооперували бійців у Волинській обласній лікарні

Пацієнти з комбінованими ураженнями потребували мультидисциплінарного підходу щелепно-лицьових, пластичних та нейрохірургів.

Фото – фейсбук-сторінка Волинської обласної клінічної лікарні.

Лікарі з Канади прооперували бійців у Волинській обласній лікарні

5 складних комбінованих реконструктивних хірургічних втручань військовим провела команда хірургів з найбільшої травматологічної лікарні в Канаді – Sunnybrook Health Science Centre – спільно з луцькими колегами, на базі обласної клінічної лікарні

Працювали із застосуванням канадського дороговартісного устаткування. Усі пацієнти потребували заміщення ділянок кісток черепа, які були зруйновані осколками вщент, і на тому місці взагалі нічого не лишилося.
Величезні каліцтва призводили до спотворення зовнішності та проблем під час дихання, до проблем в очній ділянці, коли потрібно було підготувати основу для встановлення очного імпланта. Тому пацієнти з комбінованими ураженнями потребували мультидисциплінарного підходу щелепно-лицьових, пластичних та нейрохірургів.

Головним завданням і найбільшою відповідальністю лікарів було максимальне формування естетичного і функціонального аспектів. Тому фахівці провели складні реконструкції м’яких тканин. Тим самим канадські колеги, з якими приїхали їхні анестезіолог і операційна медсестра, продемонстрували новітні технології ведення таких операцій, які тривали по 5–7 годин. З української сторони оперували Іван Бобрик, Дмитро та Лілія Струки і Владислав Малімон із командами, а також анестезіолог Кирило Гащишин. Серед канадських хірургів – Олег Антонишин, Тара Линн Тешіма, Леонардо да Коста Батіста, Павло Славченко, Наталія Сумало-Цап.
Високотехнологічні полімерні й титанові імпланти виготовили в Канаді індивідуально для кожного пацієнта за попереднім 3D-реконструктивним моделюванням, проведеним на етапі планування операцій. Їх установлення забезпечило реконструкцію важких каліцтв склепінь черепа, обличчя та щелепно-лицьової ділянки.

Високотехнологічні полімерні й титанові імпланти виготовили в Канаді індивідуально для кожного пацієнта за попереднім 3D-реконструктивним моделюванням. 

Ця співпраця відбулася за сприяння партнера – благодійного фонду «Волинь СОС Медікал», а також  Владислава Малімона. І, сподіваємося, триватиме й надалі. У цьому зацікавлені обидві сторони, наголосив директор Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Дудар. У час війни це особливо цінний досвід: допомогти тим, хто захищає нашу землю від ворогів. Адже лікування військових – один із пріоритетних напрямків роботи клініки.

На третій день відбулася спеціалізована конференція з презентаціями та майстер-класами зі ЩЛХ та нейрохірургії. У заході взяли участь майже 50 щелепно-лицьових та нейрохірургів з усієї України. На муляжах відпрацьовували варіанти нових оперативних втручань, щоби лікарі були готовими до складних хірургічних викликів, розповів медичний директор із питань хірургії Микола Галей. Власне, він один із організаторів цієї співпраці з боку лікарні, ознайомив із потенціалом клініки, забезпечив переміщення пацієнтів і роботу операційних залів. 

Андрій ГНАТЮК

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel