Курси НБУ $ 41.29 € 43.47
Фельдшерка-захисниця Маріуполя з Луцька стала героїнею картини, яку побачать в Нью-Йорку та Парижі (Фото)

Незламні!

Фото: Благодійний фонд «Культура.UA».

Фельдшерка-захисниця Маріуполя з Луцька стала героїнею картини, яку побачать в Нью-Йорку та Парижі (Фото)

Першими ці картини побачили жителі Львова

Медики, енергетики, спортсмени, електрозварювальники, волонтери… Щодня Україна стає свідком нових героїчних історій, в епіцентрі яких опиняються звичайні люди. Вони роблять свою буденну роботу в надзвичайних умовах – смертельної небезпеки, стресу, відчаю та інших викликів, та показують, що є насправді незламність. Таким героям та героїням присвятили масштабний мистецький проєкт Nezlamni.UA, який об’єднає живопис, літературу та музику, щоб розповісти про їхню звитягу не тільки в Україні, а й на весь світ – від Парижа до Нью-Йорка.

Першими виставку побачили жителі Львова: експозиція, присвячена українським героям, була розміщена 1 травня на Площі Ринок. Її відвідали тисячі перехожих, а також герої декількох полотен: українська співачка та волонтерка Ірина Федишин, волонтер Сергій Канюка та захисниця Маріуполя Людмила Кравчук.

1 травня 2024 року у Львові відбулася пресконференція та виставка з нагоди презентації мистецького проєкту Nezlamni.UA Благодійного фонду «Культура.UA».

Основною темою пресконференції, що відбулася у Палаці мистецтв, стало обговорення питань мистецтва під час війни. Говорили про те, яким чином культура може допомогти у здоланні ворога у цілому та як проєкт Nezlamni.UA фіксує сучасних героїв та героїнь на полотнах українських художників та перетворює це на інструмент культурної дипломатії.

До обговорення долучилися:

  • Ростислав Карандєєв - Т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України, який долучився до події онлайн-включенням з Києва.
  • Ірина Федишин – українська співачка, волонтерка. Героїня проєкту Nezlamni.UA.
  • Сергій Канюка – керівник БФ «Там де живе надія» міста Львова. Герой проєкту Nezlamni.UA.
  • Ігор Болдін – директор БФ «Культура.UA»; куратор проєкту Nezlamni.UA.
  • Людмила Кравчук – інспектор прикордонної служби вищої категорії, фельдшер відділу прикордонної служби «Сартана»; Захисниця м. Маріуполь, пройшла російський полон. Героїня проєкту Nezlamni.UA.

Т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв зазначив:

«Я вдячній кожній організації, яка своїми зусиллями долучається до місії культурної дипломатії. Благодійний фонд «Культура.UA» є серед тих, хто небайдужий, і робить велику, важливу в тому числі й, державну справу. Виставка в рамках проєкту Nezlamni.UA є не просто елементом, або однією зі складових промоції української культури, це є дуже важлива справа щодо поширення знань серед іноземців про наші сучасні мистецькі досягнення та про Україну у цілому. Адже, на жаль, досі за кордоном є лише поверхневе уявлення про українську культуру».

Nezlamni.UA – це проєкт Благодійного фонду «Культура.UA», який реалізується за фінансової підтримки Посольства Швейцарії, за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та за логістичної підтримки «Нова пошта».

Мета проєкту – використати культурні продукти як потужний засіб комунікації культурної дипломатії та поширення інформації про сучасну історію України.

Серцем проєкту є серія з 24 картин, що присвячена усім, хто допомагає вистояти у цей час – парамедикам, військовим, рятівникам, працівникам комунальних служб та іншим героям та героїням.

Спочатку виставка цих картин буде показана у 5 найбільших містах України, а потім – за кордоном, на відомих мистецьких майданчиках Європи та США.

Одна з картин присвячена волонтерам, що ведуть свою діяльність у Львові: Сергій Канюка, Ірина Федишин, Віталій Човник та Ліна Леушена з Благодійного фонду «Там, де живе надія».

Співачка Ірина Федишин приєдналася до команди фонду, і разом вони плідно співпрацюють. Ірина влаштовує благодійні концерти та збирає кошти для підтримки ЗСУ, тоді як команда фонду купує, діагностує, фарбує та доставляє автомобілі на передову. За їх спільних зусиль вдалося передати військовим вже 159 транспортних засобів. Автором картини про них є Тарас Гончаренко.

Також, одне з полотен проєкту, присвячене інспекторці прикордонної служби вищої категорії, фельдшерці відділу прикордонної служби «Сартана» Людмилі Кравчук з Луцька. Людмила– захисниця Маріуполя, яка пройшла жахи російського полону та повернулася, зберігши своє внутрішнє світло.

«24 лютого у мене був вибір: покинути місто Маріуполь або лишитися. Свій вибір я зрозуміла усвідомлено і виважено. На другий день, ще через день, у мене була можливість переосмислити ситуацію і все таки втекти – жодних ілюзій щодо подальшого розвитку подій не було: я знала, що це буде за боротьба. Інша справа, апріорі не можеш знати що таке пекло, доки не побуваєш там.

Приймаючи рішення бути потрібною, захищаючи свою державу, я поставилана саме найдорожче, я була готова віддати своє життя. Це не пафосні слова. Якби була можливість відмотати час назад, я б усе зробила так само. Тому під час полону мене тривожили дві речі: мої рідні, я б не хотіла, щоб вони втрачали здоров'я своїм хвилюванням за мене, і друге – що відбувається з Україною? Ті події, які розгорнулися в Маріуполі – суцільне жахіття і я хотіла аби самопожертва тисяч людей, які віддали свої життя, захищаючи країну, усе це було недарма.

Проєкт #Nezlamni_UA мовою живопису розповідає історії незламних українців.

Серед них – моя історія захисту Маріуполя і ворожого полону. У кожного з героїв своє джерело незламності. Моє – ненависть до ворога. Була рада долучитися до презентації проєкту на пресконференції БФ «Культура.UA» у Львові, а потім побачити свій портрет разом з портретами інших героїв та героїнь на Площі Ринок. Зовсім скоро виставку побачать у найбільших містах України, а згодом і за кордоном», – зазначила Людмила Кравчук.

Автором портрету Людмили є відомий художник Юрій Гончаренко. Він з особливою винятковістю проникся історією героїні та не приховував: писати портрет такої визначної людини – велика відповідальність.

«Ми й уявити не можемо що за її плечами… Людмила Кравчук – справді мужня людина. Мужність для мене і в тому, що після усіх тих випробувань та жахів, вона мужньо зберігає та несе світло всередині себе. Дарує посмішку та свою енергію іншим. Стільки позитиву в її очах. Тільки схилятися низько і вклонятися – за усе, що вона зробила для України, і окремо – за неймовірну вроду зсередини та ззовні. Такими можуть бути дійсно тільки українки».

Додатково будуть створені книги та пісня, що відображатимуть визначні події та історії різних професійних груп, які своєю незламною відданістю захищають незалежність України та ведуть її до перемоги.

 

БФ «Культура.UA» 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Волинський прикордонник зробив сюрприз для 5-річного сина (Відео)

Реклама Google

Telegram Channel