![Порошенко відгукнувся за заклик журналіста Бутусова і привіз під Вовчанськ FPV-дрони і техніку](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/n/tu/l3zvx6-awejivdobkaowht4h3b2xirew3bvftun.jpeg)
Разом - до перемоги!
Порошенко відгукнувся за заклик журналіста Бутусова і привіз під Вовчанськ FPV-дрони і техніку
Петро Порошенко з командою волонтерів сьогодні приїхав на Харківщину. На околицях Вовчанська, до якого прикута увага всієї України, пʼятий Президент передав дрони і техніку військовим, які обороняють місто
Порошенко відгукнувся на заклик головного редактора видання «Цензор.НЕТ» Юрія Бутусова – бійці 57-ї окремої мотопіхотної бригади отримали двісті FPV-дронів, квадроцикли, «Мавіки», детектори дронів «Ванільний цукорок», засоби РЕБ, «Старлінки», генератори та пересувну авторемонтну майстерню. Бригада зараз стримує російську навалу на Харківщині.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/y/xj/inu64y-0x0-1030x438-mj4mic3taq5gjm23aqcjcuwppejb7xjy.jpeg)
Напередодні Юрій Бутусов звернувся до всіх, хто може допомогти із забезпеченням наших підрозділів на Харківському напрямку, терміново передати їм дрони і техніку. Загроза Харкову і Вовчанську – це загроза для всієї України, вважає журналіст. Військові кажуть – фактично зупинили наступ ворога на Харківському напрямку FPV-дронами.
«Ми знаходимося біля Вовчанська. Коли ми почули про гостру потребу в дронах, в техніці, в генераторах, в системах РЕБ, системах ідентифікації ворожих дронів, ми намагалися буквально за 12 годин зібрати по всім складам все, що ми маємо для того, щоб привезти нашим бригадам. Ми привезли сьогодні 10-ти дюймові «Мольфари», самі дефіцитні. Все, що ми мали, 100 «Мольфарів» ми передаємо 57-й бригаді. Також знайшли ще 100 8-дюймових «Мольфарів». Їх теж передаємо 57-й», – говорить Порошенко.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/z/qv/4rm3zh-0x0-1024x683-cz3o2ajswegr2wio4hiydsw23nl65qvz.jpeg)
«Все, що в нас було, – це 7 «Мавіків» і один Autel ми теж передаємо вам, тому що ніде зараз вони так не потрібні, як під час боїв у Вовчанську», – говорить Порошенко.
«Наші депутати Київради з «Європейської Солідарності» звернулися з ініціативою, і я дякую Кличку за те, що він приєднався. І крім 200 FPV, які йдуть від мого Фонду, ще 150 FPV-шок і 4 «Мавіка» йдуть на Вовчанськ за рахунок коштів Київради», – говорить пʼятий Президент.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/x/3t/6bxhhu-0x0-1024x683-rohoihskcok4kd7efn53ibweodnzp3tx.jpeg)
«Дрони закінчуються швидко, бо зараз війна дронів. Не піхоти, а дронів. З цими дронами можна і наступ зупинити, і здійснити наступ. Не піхотою, а умовно 20-ма тисячами гривень – не життями, а гривнями», – говорить боєць 57-ї бригади і додає: буває, що підрозділи за день використовують від 50 до 100 FPV-дронів.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/y/4t/oids7w-0x0-1024x683-gmsfg2zpkcu6g6kjatmatqxy7dwux4ty.jpeg)
Пересувна майстерня, говорить Порошенко, призначалась на інший напрямок, але вирішили її віддати у 57-му: «чесно кажучи, вона була для іншої бригади. Але прийнято рішення, сьогодні вночі я розвернув її, і з урахуванням того, що це дуже ефективний спосіб відновлення боєздатності, вона сьогодні приїхала у 57-му».
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/f/ot/iypafo-0x0-1024x683-bjeheu77ydxsnxlciz2rjqodplvmmotf.jpeg)
Військові пояснюють, що така майстерня дозволить оперативно лагодити не лише бойову техніку, а й зброю, яка теж ламається. А три квадроцикли – це допомога із непомітною, швидкою доставкою боєкомплекту або евакуацією поранених, кажуть бійці. Там, де пікап не сховається або й не проїде – квадроцикли просто рятують, пояснюють хлопці.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/k/dl/edmzlv-0x0-1024x683-5q6pdgsyuwrk5sykd45l2mw6m5dr5dlk.jpeg)
Артилеристам 47-ї бригади привезли зарядні станції «Bluetti», 20 детекторів «Ванільний цукорок» і генератори.
«Ми не можемо допустити жодної паніки, хоча ситуація дуже важка. Наше завдання просте – не гратися в політику, рванути штангу і зробити все можливе. Я хочу сказати воїнам – вся країна з вами, вся країна на вас дивиться. І принаймні моя команда зробить все можливе для того, щоб і ваші бригади відчували, що про вас піклуються», – сказав Порошенко.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/t/v7/qnf6t3-0x0-1024x683-vgs3ut4ttq5gc45oksclbdmmbtiudv7t.jpeg)
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)