![Малятам волинського сиротинця привезли гостинці](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/d/mm/2ojvwr-a2addxjietihx46iv6omkuamb7hsommd.jpg)
Більшість із із цих діток, на жаль, соціальні сироти, вилучені з неблагополучних сімей через недогляд.
Малятам волинського сиротинця привезли гостинці
Напередодні Міжнародного дня захисту дітей голова Волиньради Григорій Недопад та його заступник Григорій Пустовіт відвідали вихованців обласного будинку дитини
Сьогодні у комунальному закладі перебувають п’ятнадцятеро малят.
Про це повідомляють у Волинській обласній раді.
Переважна більшість із них – це, на жаль, соціальні сироти, вилучені з неблагополучних сімей через недогляд. А ще кілька місяців тому, після повернення з евакуації тут залишалося всього троє діток, решта 16-ро знайшли батьківське піклування в українських родинах.
Сподівання на те, що реформа із запровадження сімейних форм виховання дозволить швидко позбутися сиротинців, не справдилися. Нерідко в очікуванні на судове рішення про статус, який дозволяє усиновлення або опікунство, минають роки, і єдиний прихисток для дітей на цей період – дитбудинок. Та й нові родини знаходяться не для усіх, бо ж малюки мають вроджені ментальні чи неврологічні розлади різного ступеня важкості. Що, звісно ж, не позбавляє їх права на щасливе дитинство і родину.
«Кожна дитина потребує захисту, а ці особливі дітки й поготів. Вони тільки прийшли у цей світ, а доля вже так їх випробовує – втратою батьківської любові і захисту, відсутністю безпечної домівки, проблемами зі здоров’ям. Але чужих дітей не буває. Тому я вкотре хочу подякувати колективові будинку дитини за те, що так щиро піклуєтеся про цю малечу, даєте їм значно більше, аніж задоволення базових потреб. Милосердя це – мудрість і доброта. Це те, що відкриває очі і серця, робить світ кращим і справедливішим. Та головне, що завдяки вам у цієї малечі є надія на майбутнє», - звернувся голова Волиньради Григорій Недопад до працівників сиротинця.
Він передав малюкам засоби догляду, а також розвиваючі іграшки від фабрики «Тигрес».
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/e/jg/7jvfg4-0x0-2048x1365-cakdw6djhr4l54krwctirifi537bjjge.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/7/ph/ljuybm-0x0-2048x1366-nkv2hxrzjmywfbrowqvy6pgehvifpph7.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/t/3c/rqqtu2-0x0-2048x1366-2p36nd6fsxeejfcxcryvp46biam2m3ct.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/r/7l/lq6c2z-0x0-2048x1366-revemia7f34klsaihxsxtqndazlhs7lr.jpg)
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: «Підприємливі діти» Луцька заробили майже 100 тисяч гривень.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)