Курси НБУ $ 40.75 € 43.70
Хто тріумфував на чемпіонаті Європи з легкої атлетики, де Україна здобула аж 6 медалей

22-річна Ярослава Магучіх стала чотириразовою чемпіонкою Європи!

Фото із сайту ukr.net.

Із 7 по 12 червня в Римі на Олімпійському стадіон визначали, хто є найсильнішим на Старому континенті з «Королеви спорту»

В останній день змагань шведський стрибун із жердиною 24-річний Арман Дюплантіс, який побив усі рекорди українця Сергія Бубки, став триразовим чемпіоном Європи з легкої атлетики. Він переміг із результатом 6,10 м, встановивши рекорд змагань.

Уже в статусі чемпіона Дюплантіс намагався перевершити свій же світовий рекорд (6,24 метра), встановлений у квітні цього року на етапі Діамантової ліги в Китаї. На жаль, усі три спроби шведа підкорити висоту 6,25 метра виявилися невдалими.

Чемпіонат Європи з легкої атлетики. Чоловіки, стрибки з жердиною:

1. Арман Дюплантіс (Швеція) – 6,10.

2. Еммануїл Караліс (Греція) – 5,87.

3. Ерсу Шашма (Туреччина) – 5,82.

Це «золото» допомогло Швеції випередити Україну у загальному заліку, хоч загалом медалей ми маємо і більше. Вони – 11-ій в загальному заліку, ми – 14-ті.

Тріумфатори ЧЄ з легкої атлети: 1 місце – Італія – 24 медалі (11 золотих, 9 срібних і 4 бронзові), 2 місце – Франція – 16 (4–5–7), 3 місце – Велика Британія – 13 (4– 4–5).

В активі збірної України – 6 медалей.

«Золото»:

= Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) – 2.01 м

«Срібло»:

Владислав Лавський (стрибки у висоту) – 2.29 м.

«Бронза»:

Людмила Оляновська (спортивна ходьба на 20 км) – 1:28:49.

= Ірина Геращенко (стрибки у висоту) – 1.95 м.

= Михайло Кохан (метання молота) – 80.18 м.

Олег Дорощук (стрибки у висоту) – 2.26 м.

Медальний залік Чемпіонату Європ з легкої атлетики 2024 року в Римі:

Фотоскрін із сайту uk.wikipedia.org.

Відео надепічного фінішу Людмили Оляновської за «бронзу» Євро-2024, коли вона на останніх метрах випередила іспанку Лауру Гарсію-Каро, яка вже святкувала з прапором медаль: