Португалія у додатковий час вирвала вольову перемогу у Чехії – 2:1

Португальці «діди» – Роналду і Пепе (обоє праворуч) – віддали всі сили і «каші ще не зіпсували».

Фото із сайту uefa.com.

Матч відбувався під акомпанемент дощу

І в цьому поєдинку було побито два футбольні рекорди: захисник збірної Португалії Пепе та капітан «Селесао» Кріштіану Роналду встановили унікальні досягнення одразу після виходу на поле в грі першого туру групового етапу Євро-2024 проти Чехії.

Центрбек став найстаршим гравцем в історії континентальної першості, зігравши у віці 41 року та 113 днів. Нападник «Аль-Насра» Кріштіану Роналду своєю чергою став першим гравцем, який взяв участь у шести чемпіонатах Європи.

І хоч Португалія володіла м'ячем, море разів била по воротах, але перший м'яч влетів... у їхні ворота. На 62-й хвилині Лукаш Провод дальнім ударом відкрив рахунок у матчі  – 0:1.

Але уже через 7 хвилин Португалія зрівняла рахунок, коли  Робін Гранац відправив м'яч у свої ворота  – 1:1.

Але і цей рахунок влаштовував чехів. І хоч португальці тиснули, але м'яч не хотів влітати у ворота суперника. Так і сплинув основний час. А в додатковий... сталося диво: після прострілу португальця Нету з флангу чех Гранач невдало зупинив м'яч, той буквально став перед воротарем. Кіпер Їндржих Станек виходив – але послизнувся, а португалець Франсішку Консейсау, який буквально перед тим вийшов на заміну, розстріляв ворота – і побіг шалено святкувати, оскільки цей м'яч приніс перемогу «європейським бразильцям». І це був його перший гол у футболці національної команди.

Євро-2024.  Група F. 1 тур.  Португалія – Чехія – 2:1 (0:1 – Провод, 62 хв.; 1:1 – Гранац, 69, автогол; 2:1 – Консейсау, 90+2​).

Стадіон: «Лейпциг Штадіум» (Лейпциг). Арбітр: Марко Гуїда (Італія).

Відеоогляд гри – ТУТКА.

Сьогодні у цій групі Туреччина в напруженій битві все ж таки здолала Грузію – 3:1.

Євро-2024. Турнірна таблиця групи F:
Збірна І В Н П З:П О
1. Туреччина 1 1 0 0 3:1 3
2. Португалія 1 1 0 0 2:1 3
3. Чехія 1 0 0 1 1:2 0
4. Грузія 1 0 0 1 1:3 0.

Наступний матч Португалія зіграє 22 червня проти Туреччини. В цей же день команда Чехія зустрінеться з Грузією.