Курси НБУ $ 41.88 € 43.51
В’єтнамець Тунг Нгуєн воює проти росіян у ЗСУ

Історію в’єтнамця, який захищає Україну, розповіло відоме британське видання The Guardian.

Фото із сайту theguardian.com.

В’єтнамець Тунг Нгуєн воює проти росіян у ЗСУ

«Україна дала мені багато – тепер це моя Батьківщина»

Коли окупаційна армія росії два роки тому розпочала повномасштабне вторгнення до України, в’єтнамець Тунг Нгуєн відправив своїх батьків з дому в Чернігові до кордону з Польщею. Потім він повернувся до Києва і почав займатися волонтерством, привозив продукти та медикаменти до тоді блокадного Чернігова. А вже незабаром  він вирішив вступити до лав Збройних сил України. Історію в’єтнамця, який служить в ЗСУ, розповіло відоме британське видання The Guardian. 

Нгуєн зростав у Ханої – столиці В’єтнаму. Його виховували дідусь та бабуся, він переїхав до своїх батьків до Чернігова, коли йому було 18. Тунг Нгуєн навчався в Києві, вивчив російську мову та почав працювати фітнес-тренером і бодибілдером. 

2019 року він виграв всеукраїнський чемпіонат і отримав громадянство України, щоб мати можливість виступати за країну на міжнародній арені. «Україна дала мені багато – я тут навчався, тут працював, тут одружився з українкою. Зараз навіть не можу сказати, що це – моя друга Батьківщина, це – просто моя Батьківщина», – розповів він у Skype-інтерв’ю зі свого місця дислокації на військовій базі. 

У травні 2023 року він був поранений під час відступу із Бахмута, коли під покровом ночі діставав поранених товаришів з передової. Від ударів артилерії у нього були порізи та сильна внутрішня кровотеча, він провів місяць у лікарні. На фронт Тунг Нгуєн повернувся у грудні 2023-го і знову був поранений, і йому довелося відновлюватися ще два місяці. 

У травні 2023 року він був поранений під час відступу із Бахмута, коли під покровом ночі діставав поранених товаришів з передової.

Після цього він знову повернувся на фронт воювати за Україну. 

Нгуєн розповідає, що в’єтнамська громада згуртувалася на знак солідарності, коли він був поранений. «До початку повномасштабної війни я знав небагатьох в’єтнамців, але зараз вони мене дуже підтримують. Багато в’єтнамців писали мені повідомлення підтримки, люди приносили їжу до лікарні», – пригадує Нгуєн. 

В’єтнамці почали приїжджати до ще тоді Радянського Союзу в 1950-х роках для навчання, як правило, на технічні професії. Багато в’єтнамських політиків є випускниками українських університетів. Батьки Нгуєна оселилися в Чернігові на початку 1990-х. 

До повномасштабного вторгнення росії в’єтнамська громада в Україні налічувала близько 100 тисяч осіб. Одна з найбільших громад країни є нині у Харкові. 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel