Курси НБУ $ 41.32 € 42.99
Країни Балтії та Польща просять про оборонну лінію на кордоні з росією та білоруссю

Потенційний кордон з росією у випадку офіційного захоплення білорусі.

Фото із сайту tsn.ua.

Країни Балтії та Польща просять про оборонну лінію на кордоні з росією та білоруссю

Бажано – рів із крокодилами. Ще й замінований від цих дияволів

Польща, Литва, Латвія та Естонія закликали в середу Європейський Союз побудувати оборонну лінію вздовж кордону блоку з росією та білоруссю, щоб захистити ЄС від військових загроз та інших шкідливих дій з боку Москви.

Про це інформує «Українська правда», посилаючись на Reuters.

У листі до голови ЄС, який буде обговорюватися на саміті в Брюсселі в четвер, лідери чотирьох країн, які мають спільні кордони з росією і білоруссю, заявили, що проект, спрямований на захист блоку з 27 країн і 450-мільйонним населенням, також потребуватиме фінансової підтримки всіх членів.

«Створення системи оборонної інфраструктури вздовж зовнішнього кордону ЄС з росією і білоруссю відповідатиме гострій і нагальній потребі убезпечити ЄС від військових і гібридних загроз».

Реклама Google

Під гібридними загрозами мається на увазі поєднання військових і невійськових, а також прихованих і відкритих засобів, включаючи дезінформацію, кібератаки, економічний тиск і переправлення мігрантів через кордони.

Як йдеться у листі, масштаб і вартість цих спільних зусиль вимагають цілеспрямованих дій ЄС для їхньої політичної і фінансової підтримки.

Деякі дипломати ЄС оцінили вартість будівництва такої оборонної лінії вздовж 700-кілометрового кордону ЄС з росією і білоруссю приблизно в 2,5 мільярда євро (2,67 мільярда доларів).

Європейські інвестиції в оборону та її фінансування стануть однією з головних тем для обговорення лідерами ЄС на саміті, оскільки війна росії проти України триває вже третій рік і москва посилює гібридні операції проти Заходу.

Заклик до спільного фінансування лінії наземної оборони на східному кордоні Європейського Союзу з'явився після попередньої ініціативи Греції та Польщі створити систему протиповітряної оборони ЄС за зразком ізраїльського «Залізного купола», яка б координувала нині розрізнені системи протиповітряної оборони країн-членів ЄС.

У листі йдеться про те, що планування і будівництво лінії оборони на східному кордоні ЄС має здійснюватися в координації з НАТО і його військовими вимогами.

Читайте також: У війну проти України вступає ще одна країна.

Telegram Channel