Під час обробітку землі знайшли старовинний перстень
Він поповнить колекцію Ковельського історичного музею
Головний зберігач його фондів Мирослава Мороз поінформувала, що в музеї зберігається кілька десятків перснів давньоруського, ранньо- та пізньосередньовічного періодів. Серед останніх надходжень – бронзовий перстень, знайдений під час обробітку земельної ділянки між селами
Туровичі та Миляновичі, що на Турійщині. Знахідку передала місцева мешканка Вероніка Коробова.
Давньоруський перстень – суцільнолитий щитковосерединний за формою, прикрашений стилізованим рослинним та геометричним орнаментом. Щиток круглої форми, діаметром 12 мм, прикрашений орнаментом у вигляді чотирипелюсткової квітки, вписаної у коло. Вона символізувала хрест, що був на Русі з давніх часів важливим символом. Перстень з таким зображенням міг слугувати не лише прикрасою, але й виконувати роль амулету – оберегу, який захищав від хвороб, від усілякого зла та лиха.
Від щитка по обидва боки кільця перстень має розширення у формі пелюсток, які плавно переходять в основу кільця. На кожній пелюстці – викарбувані по чотири насічки. Саме такі персні були найбільш модними на Волині у давньоруський період. Здебільшого це була жіноча прикраса, хоча носили її і чоловіки, й діти.
Олена ВОЛИНЕЦЬ.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ