![Олігарх Боголюбов виїхав з України за паспортом 67-річного жителя Волині](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/n/tw/nfmqms-3wzcfvsurifcgudsrnggscru2npentwn.png)
Геннадій Боголюбов.
Олігарх Боголюбов виїхав з України за паспортом 67-річного жителя Волині
За даними слідства, колишній співвласник Приватбанку Геннадій Боголюбов залишив країну за паспортом мешканця Волинської області, 67-річного Сюмака Миколи Купріяновича
В розмові з журналістом УП Сюмак підтвердив, що загубив закордонний паспорт навесні 2022 року і запевнив, що не виїжджав з України 24 червня цього року і зараз знаходиться вдома.
З відкритих джерел «Українській правді» вдалося встановити, що паспорт відповідної серії дійсно належить цій людині і неодноразово використовувався при перетині кордону до весни 2022 року.
За версією офіційного слідства, допоміг Боголюбову незаконно перетнути кордон із чужим документом 46-річний прикордонник Володимир Макаренко. До цієї скандальної історії він працював начальником групи інспекторів прикордонної служби «Ягодин».
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/v/xi/t2k3xo-0x0-690x386-g7n5kimxit3jdpgetnxlsr4kvdd5exiv.jpg)
Як ідеться в підозрі Макаренку, він, перебуваючи 24 червня 2024 року о 03 годині 55 хвилині ночі на службі в пункті пропуску «Ягодин» поблизу адміністративного приміщення зайшов до поїзда сполученням «Київ-Холм» та підійшов до останнього купе 13 вагона, де перебував Боголюбов.
В подальшому Макаренко дочекавшись, коли до вказаного купе підійшла його підлегла, – інспектор прикордонної служби Бугайчук Ольга, яка проводила перевірку паспортних документів осіб, використовуючи своє службове становище, надав вказівку останній не заходити до останнього купе, запевнивши її, що з метою встановлення дійсності паспортних документів та належності їх громадянину, який їх пред'являє, особисто перевірив паспортні дані та підтверджуючі документи громадян, які знаходяться цьому купе.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/m/to/hbfnuv-0x0-690x903-zt2q7cdhpvfwtxj7o7rcz3elgzb4otom.jpg)
Після цього Макаренко особисто передав Бугайчук для проходження паспортного контролю паспортні документи, в тому числі одержаний від Боголюбова паспорт громадянина України для виїзду за кордон FG 724806 на ім'я Сюмака Миколи Купріяновича, який було втрачено останнім не пізніше 22.05.2022.
Джерело «Української правди» в правоохоронних органах уточнило, що прикордонники не отримували від міграційної служби даних про недійсність втраченого Сюмаком паспорта.
Як ідеться в матеріалах справи, інспектор Бугайчук просканувала паспорт і не виявила жодних підстав для обмеження громадянина Сюмака у праві виїзду за кордон. Вона повернула цей паспорт своєму безпосередньому керівнику Макаренку, а той передав цей документ Боголюбову приблизно о 4 годині ранку.
Водночас сам Боголюбов стверджує, що виїхав з країни за власним українським паспортом і у держави взагалі немає жодних підстав не випускати його з країни.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)