Курси НБУ $ 41.86 € 43.52
Справжнє диво: розквітла одна з найсухіших пустель світу

Причиною «зеленого килима» вчені називають дощові опади, після випадання яких навіть мізерний ґрунт стає підготовленим на належному рівні для проростання насіння.

Фото із сайту cumhuriyet.com.tr.

Справжнє диво: розквітла одна з найсухіших пустель світу

За останні 40 років вона цвіла лише 15 разів

У Чилі несподівано розквітла пустеля Атакама, яка є одним із найпосушливіших місць на планеті. Зокрема у пустелі з’явилися фіолетові та білі квіти.

Про це пише видання Cumhuriyet.

«Земля, тут правило, піщана, кам’яниста і безплідна. Цими днями вона перетворилась на сад з 200 різних видів рожевих, фіолетових і жовтих квітів, розкиданих на сотні кілометрів», — пишуть журналісти.

За даними видання, квіти, найімовірніше, належать до виду невисоких однорічних рослин Nolana paradoxa. Ці квіти не мають яскраво вираженої кореневої системи. Таке рідко явище трапляється раз на 5−7 років. Через велику кількість опадів ґрунт стає достатньо зволоженим для того, щоб у ньому проросло насіння.

Реклама Google

«Земля, тут правило, піщана, кам’яниста і безплідна. Цими днями вона перетворилась на сад з 200 різних видів рожевих, фіолетових і жовтих квітів, розкиданих на сотні кілометрів», – пишуть журналісти.

За даними видання, квіти, найімовірніше, належать до виду невисоких однорічних рослин Nolana paradoxa. Ці квіти не мають яскраво вираженої кореневої системи. Таке рідке явище трапляється раз на 5−7 років. Через велику кількість опадів ґрунт стає достатньо зволоженим для того, щоб у ньому проросло насіння.

Яка краса! Фото із сайту cumhuriyet.com.tr.
Яка краса! Фото із сайту cumhuriyet.com.tr.

 Таке явище місцеві називають desierto florido – у перекладі «квітуча пустеля». І встановлений період такого явища становить приблизно один раз на 5−7 років і зазвичай триває з вересня до листопада. Причиною «зеленого килима» вчені називають дощові опади, після випадання яких навіть мізерний ґрунт стає підготовленим на належному рівні для проростання насіння. При цьому згідно з аналізом Папського католицького університету Чилі за останні 40 років цвітіння відбулося лише близько 15 разів.

За останні 40 років пустеля цвіла лише 15 разів. Однак цього року це почалося раніше, ніж звичайно, ймовірно, через кліматичні зміни.

Читайте також: Як правильно зрізати та сушити лаванду.

Telegram Channel