Курси НБУ $ 41.46 € 45.35
Зоопарки Луцька та Кишинева обмінялися підопічними

Тварини почуваються добре, починають адаптовуватися до нових умов проживання.

Фото: Фейсбук.

Зоопарки Луцька та Кишинева обмінялися підопічними

До Луцька прибули новосели: самичка-лама і дві мари патагонські

Колекція Луцького зоопарку поповнилася, а трійко ведмедиків із звіринцю переїхали жити за кордон – до Молдови

Про це поінформували у Луцькому зоопраку.

Перемовини про обмін розпочалися рік тому, коли очільник Кишинівського зоопарку Роман Грету приїхав до Луцька. Потому було чимало телефонних перемовин із керівницею КП «Луцький зоопарк» Людмила Денисенко, під час яких і прозвучала конкретна пропозиція щодо обміну.

Адже саме у Кишиневі вже був новозбудований вольєр для ведмедів площею один гектар. І там мешкав лише один старенький клишоногий віком понад 30 років. Тож Роман Грету попросив на обмін наших трьох. Це, до слова, останні ведмеді, які народилися у Луцькому зоопарку у 2016 році (бо потім ми стерилізували тварин).

Керівники зоопарків контактували з представниками відповідних інституцій, які дають дозвільні документи на перетин кордону, зокрема Міністерством екології. Тварин чіпували.

Власне, «спецоперація» з переміщення тварин (двох самок та стерилізованого самця) із Луцька до Кишинева стартувала 11 липня. І тривала вона півдоби, з 09:00 до 21:00. Причому до цього залучили багато людей.

Додаткове навантаження на процес наклала неймовірна спека як в Україні, так і в Молдові. Треба було максимально передбачити і спланувати все так, щоб тварини виїхали, швидко й без проблем перетнули кордон та прибули легко і комфортно до місця проживання. За ведмедями, відповідно до договору із Кишинівським зоопарком, прибув перевізник на транспорті, що має спеціально облаштований для цих потреб бус та причіп. Тож одна самичка подолала дорогу в бусі, вдвоє інших тварин – у причепі.

«Наші ведмеді мали доволі пристойну вагу: самички – по 250 кілограмів, а самець – усі 450, - йдеться у дописі. – Тож на фото видно, що навіть повантажити приспаних тварин було ще те завдання із зірочкою. Одну ведмедицю несли 9-10 людей, а самця – 14. У цьому процесі нам, як завжди, допомогли Інна Васильківська та Вікторія Ковель ( Ветеринарна клініка Інни Васильковської ).

Якщо врахувати, що спеціальні клітки для перевезення важать приблизно 100 кілограмів, то без підприємства «Спецкомунтранс» ми теж би не дали ради. Дякуємо за підтримку процесу працівникам та очільнику цього КП Володимиру Марценюку, які надали послугу з навантаження і прислали навантажувача.

А інформуємо ми про це лише сьогодні, бо вже можемо стверджувати: тварини почуваються добре, починають адаптовуватися до нових умов проживання. Бо і переміщення через кордон тривало довго, і спека стояла неймовірна. Тож розповідаємо про подію нині, коли клишоногих вже випустили у новий просторий вольєр. Обіцяємо за трохи показати, як вони почувають у тому просторому помешканні.

Але на цьому – ще не все. Бо і до нас із Кишинівського зоопарку до Луцька прибули новосели: самичка-лама поселилася до самця, який парубкував тут 13 років, і дві дівчинки-мари патагонські, щоб скласти товариство парубкам із Харківського зоопарку, які до нас переїхали перед повномасштабною війною.

Тож результати річної роботи – взаємовигідна співпраця зоопарків з метою поповнення колекції та забезпечення кращих умов проживання тварин – тішить і нас, і закордонних колег. А буде тішити усіх, хто прийде до нас на гостину». - пишуть на фейсбук-сторінці звіринця.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У Луцькому зоопарку тваринам допомагають пережити спеку.

Реклама Google

Telegram Channel