Курси НБУ $ 41.32 € 42.99
11-тикласник із Луцька винайшов «гнучку» піну з пам’яттю

Учень-винахідник Роман Мікуліч разом із викладачем Ольгою Гулай.

Джерело: Суспільне Луцьк.

11-тикласник із Луцька винайшов «гнучку» піну з пам’яттю

Учень Луцького наукового ліцею Роман Мікуліч отримав патент на корисну модель – спосіб одержання піноматеріалу з пам’яттю форми

Юнак – випускник Волинської обласної Малої академії наук. Робота, над якою він працює разом із викладачем і наставником Ольгою Гулай, називається «Піноматеріали на основі пінного поліуретану із поліолу».

«Ми брали найпростішу монтажну піну, визначали її склад, цікавилися, з яких компонентів вона складається. Потім, випробовували її в різних середовищах: закривали у вакуумі, при кімнатній температурі, на холодному повітрі при мінус 5°С і в гарячому середовищі при 100°С. Коли ми дослідили, які там є компоненти, вирішили знайти свою піну з пам’яттю форми – більш гнучку, на зразок тієї, що використовують зараз у матрацах», – ділиться Роман в інтерв’ю «Суспільному Луцьк».

Методом спроб і помилок юному науковцю вдалося отримати піну, яка відновлює свою попередню форму незалежно від впливу зовнішніх деформацій.

«Ідея нашого винаходу – отримати з твердого і міцного матеріалу, на зразок поліуретану, м’який», – розповідають науковці. Наразі таємницю процесу виготовлення піни не розголошують. 

Методом спроб і помилок юному науковцю вдалося отримати піну, яка відновлює свою попередню форму незалежно від впливу зовнішніх деформацій.                       

Професорка кафедри цифрових освітніх технологій ЛНТУ Ольга Гулай розповідає, що в Малій академії наук із учнями має справу вже протягом більше 10 років.

«Молодша група в нас працює з 4-5 класу. Власне, Роман – є той приклад успішного учня, який прийшов до нас ще зовсім маленьким школярем і свою допитливість до науки зміг реалізувати», – ділиться науковиця.

Винахід юнака, на думку розробників, можна буде використовувати в будівництві, 3D-друці, і навіть – у біомедичній інженерії.

«Можливо, спробуємо податися на стартапи, які дозволять цей матеріал використати саме для біомедичної інженерії, наприклад, для виготовлення протезів. Є багато ніш, де цей матеріал знайшов би свою сферу застосування. Можливо, він буде колись одним із провідних матеріалів, які будуть використовуватися саме в своїй галузі», – говорять винахідники.

Розробники впевнені, що відшукали технологію, якою користуються в США у сфері космічних польотів, зокрема, для виготовлення сидінь космонавтів. Але винахід наших земляків є більш досконалим і функціональним. 

Любомира НАТИНКА.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel