![Дубенський замок отримав середньовічний скарб](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/f/b3/mjklk6-0x0-2047x1365-ojslb7jcmpdlkk3xkrjzpriuwh4pzb3f.jpg)
Український культурний фронт теж потребує донатів.
Дубенський замок отримав середньовічний скарб
Цілий нумізматичний скарб днями офірував Дубенському замку заслужений лікар України, заступник генерального директора Міжнародної клініки відновного лікування у Трускавці (нині – Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна) Степан Гордієвич
Серед 220 монет, які передав Заповіднику великий шанувальник нашої історії, - срібні карбовані гроші періоду правління короля Польщі Сигізмунда ІІІ Вази (1620-і роки). А більшу частину скарбу складають «боратинки» - мідні розмінні монети шелягів Речі Посполитої, які знаходились в обігу, коли престол польського короля та Великого князя Литовського посідав Ян ІІ Казимир Ваза (1660-і роки). Назва цих грошей походить від імені автора проєкту легких мідних шелягів, італійця на польській службі Тіта Лівія Боратіні.
Про це інформує Дубенський замок.
Монетний скарб – не перший дар Степана Михайловича Заповіднику. Раніше чоловік передав до фондів установи зразки обмундирування вояків УПА, які невдовзі експонуватимуться у виставкових залах краєзнавчого музею.
«Щиро дякуємо пану Степану за підтримку музейної справи, вболівання за збереження нашої історичної спадщини!» – йдеться в дописі.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/z/o6/5w5pke-0x0-2048x1365-s6i7zkz32oinixl6jewtxel3uw7pio6z.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/l/as/2rebpw-0x0-960x1280-j577tkeoqcj66aypj6aorihz3kudiasl.jpg)
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Картини легендарного українського художника повернулися на Волинь.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)