Курси НБУ $ 42.23 € 43.88
Обережно, кліщі: на Волині фіксують нові випадки хвороби Лайма

Бережіть себе!

Фото ілюстративне / facebook.com.

Обережно, кліщі: на Волині фіксують нові випадки хвороби Лайма

У Нововолинській громаді за 2024 рік зафіксовано 2 випадки

Один з них –  у дитини.

Про це повідомляє Нововолинська міська рада.

Лікарі-епідеміологи Нововолинського відділення проводять моніторинг щодо звернень жителів громади за медичною допомогою з приводу укусів кліщами.

Хвороба Лайма (кліщовий іксодовийбореліоз, лайм-бореліоз) – інфекційне природно-вогнищеве захворювання, збудником якого є мікроорганізми роду Борелія, які передаються при укусах іксодовими кліщами, вражає нервову систему людини, серце, опорно-руховий апарат і шкіру. Зараження людей відбувається при укусах кліщів під час відпочинку у паркових зонах та скверах, біля лісових масивів, озер, ставків та інших водойм, при відвідуванні лісу та роботі на дачних ділянках. Від хворої людини до здорової збудник не передається, за винятком трансплацентарної передачі борелій від хворої вагітної до плода.

Якщо кліщ вчепився, самотужки видаляти його не варто, адже можна залишити у ранці його голівку з хоботком, що може спричинити хворобу. Для видалення потрібно звернутись до лікувальної установи, де процедуру проведуть професійно, оцінять ризики та при необхідності проведуть профілактику вищевказаних захворювань.

На базі Нововолинського відділення Володимирського районного відділу ДУ «Волинський ОЦПКХ МОЗ» створений пункт прийому кліщів знятих з тіла людини для дослідження на платній основі. При зверненні за медичною допомогою в лікувальні заклади, видаленого з тіла людини живого кліща необхідно помістити у флакон, пробірку, іншу чисту посудину, покласти туди ж маленький шматочок травинки та щільно закрити кришку і принести для дослідження на виявлення борелій, збудника що може викликати хворобу Лайма.

Адреса пункту прийому кліщів : місто Нововолинськ, вулиця Героїв ЗСУ, 10.

Графік роботи: з 09:00 до 13:00 год, телефон 4-46-95.

Також протягом трьох тижнів спостерігайте за своїм станом: щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватися, — негайно зверніться до лікаря.

Постконтактна профілактика. В осіб, які проживають на ендемічних територіях, швидке видалення кліща знижує ризик розвитку захворювання. Зараження малоймовірне, якщо тривалість прикріплення кліща становила менш як 24 години, та високоймовірне, якщо понад 72 години.

Як екстрену профілактику хвороби Лайма використовують антибактеріальні препарати. Проте лише певні групи антибіотиків мають здатність впливати на борелію (збудника хвороби Лайма). Тому не займайтесь самопрофілактикою і після видалення кліща обов’язково зверніться до лікаря.

У природі сезонна активність кліщів спостерігається у квітні – травні та у серпні-вересні. Збираючись на відпочинок в ліс або паркові зони, необхідно дотримуватись заходів індивідуального захисту. Слід пам’ятати, що найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до тіла людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками та іншими тваринами.

Що робити, щоб не допустити укусу кліща?

Для прогулянок на природі покривайте голову головним убором і одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – аби легше було помітити кліщів.

Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і своїх супутників для виявлення кліщів. Особливо ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям.

Повернувшись додому, одразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши з одягу.

Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, найчастіше це – аерозолі-репеленти, які відлякують кліщів.

Найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до тіла людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками та іншими тваринами.

Хвороба Лайма виявляється у всіх районах та містах області. На сьогодні в області нараховується понад 130 ензоотичних територій з кліщового лаймбореліозу.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Як futUkraine Centre Lutsk допомагає лучанам інтегруватися в активне життя громади.

Реклама Google

Telegram Channel