Курси НБУ $ 41.23 € 44.65
Олімпіада-2024: в України буде ще одна медаль

«Слава Богу», – написав Олександр Усик в Instagram-сторіз після цієї перемоги Олесандра Хижняка над бразильцем.

Фото із сайту Getty Images.

Український боксер Олександр Хижняк переміг бразильця Вандерлі Перейру одностайним рішенням суддів у чвертьфіналі турніру з боксу у ваговій категорії до 80 кг

Цією перемогою він гарантував собі медаль у Парижі-2024, оскільки в боксі немає бронзового фіналу – боксери, які програють півфінальні сутички, автоматично стануть бронзовими призерами.

29-річний українець є срібним призером Олімпіади-2020 в Токіо. У фіналі він програв бразильцю Еберту Консейсао технічним нокаутом у 3 раунді.

Нагадаємо, Хижняк в 1/8 фіналу роздільним рішенням суддів переміг ексукраїнця Пилипа Акілова з Угорщини.

Напередодні легендарний Олександр Усик, який у 2012 році виграв «золото» Олімпіади у Лондоні, зустрівся з олімпійською збірною України з боксу, роздав хлопцям конверти з грошовими преміями та пообіцяв сплатити з власної кишені дуже солідні призові за медалі в Парижі.

А за 7 днів Олімпійських у Парижі розіграно 113 комплектів медалей. 53 країни здобули хоча б одну нагороду, 34 команди мають в активі щонайменше одну золоту медаль.

У скарбничці збірної України лише 2 медалі: «срібло» Сергія Куліша та «бронза» Ольги Харлан.

2 серпня гарантував собі щонайменше бронзову нагороду боксер Олександр Хижняк, вийшовши до півфіналу ОІ.

До речі, Олександр Усик відреагував на успіх свого співвітчизника.

«Слава Богу», – написав Олександр в Instagram-сторіз.

Фотоскрін з Instagram-сторіз Олександра Усика.

Суперником Хижняка у 1/2 фіналу стане кубинський боксер Арлен Лопес. Поєдинок між Хижняком та Лопесом відбудеться 4 серпня. Орієнтовний час початку зустрічі – 18:22 за Києвом.

Україна в медальній таблиці Олімпійських ігор ділить 40–42 місця із двома командами: Косово та Туреччина також мають 2 медалі (1–1–0). Вище знаходяться такі країни як Уганда (1–0–0) та Північна Корея (0–2–0).

У медальному заліку лідирує Китай, який має 31 нагороду (13 золотих, 9 срібних, 9 бронзових). До топ-5 також входять: Франція (11–12–13), Австралія (11–6–5), США (9–18–16), Великобританія (9–10–8).

Фотоскрін із сайту sport.ua.

Медальний залік Олімпіади-2024 на 2 серпня:

Читайте текож: Волинська легкоатлетка Марія Сахарук: «Під час дистанції на Ейфелеву вежу ніхто не звертав уваги».