![Оце так декомунізація: пам'ятник Леніну переробили на пам'ятник Шевченку](https://volyn.com.ua/content/files/d/a5/fs4cgfghzgxa7gejb3df7fyfafb7na5d.webp)
Отакої.
Оце так декомунізація: пам'ятник Леніну переробили на пам'ятник Шевченку
Це зробив у житомирському селі Котлярка місцевий художник Володимир Герасимчук
Так влада села виконала вимогу закону про декомунізацію. Українському інституту національної пам’яті нова естетика не сподобалось, хоча там визнають: формально закон не порушено.
Як розповідається у сюжеті Суспільного, ініціаторкою перетворення пам'ятника стала завідувачка місцевого будинку культури Тетяна Петрук. У 2017 році Герасимчук почав працювати: змінив підборіддя, замінив кепку на «Кобзар», піджак «перекроїв» на пальто.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/v/oo/pw4v2m-0x0-794x596-cycjy5pzjhptyss6le5efovs7gxpaoov.webp)
Заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак вважає, що село «вшанувало постать Тараса Шевченка не дуже добре». «Очевидно, що громада в межах своїх повноважень сама може вирішувати, але питання художнього вираження та естетичних цінностей також повинні враховуватися. З цієї точки зору, це далеко не найкращий і не оптимальний спосіб як декомунізації, так і вшанування пам’яті Тараса Шевченка», – сказав він.
Під час перетворення пам’ятника далеко не все змінилось у ньому. На жаль, «новий Кобзар» залишився стояти на «старих ногах» Ілліча.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/r/3f/37ni4b--1x0-794x447-zsq5erhm66jr7l2xxdpqlujf4ow2v3fr.webp)
Скульптура була покрита міддю, яку Володимир Герасимчук зняв та продав. На вилучені гроші він закупив матеріали для робіт. Робота над пам’ятником тривала близько двох тижнів.
«Комір я доліплював, «Кобзарик» замість кепки. Оббивав і болгаркою пиляв. Шарф я йому доліпив, щоб трохи його змінити. З піджака я зробив пальто. Не вдалося змінити пам’ятнику ноги. Тарас Шевченко носив модні туфлі із загостреними носами. Проте, загострити округлі чоботи Леніна не вдалося», – розказав Герасимчук.
![Володимир Герасимчук.](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/v/j7/rizphm-0x0-794x447-3sz5jttntimatmv7m3inmbc5v2x3tj7v.webp)
«Хто не знає попереднього пам’ятника Леніну, то взагалі погоджується, що це Шевченко. Це дуже класна ідея була», – вважають одні жителі села.
Проте з ними згодні не всі.
«Він не схожий. Його переробили, але ми все одно знаємо, що це він там. Його взагалі треба було зняти. Ось наші герої поприходили з війни. Чому не поставити якогось обеліска?», – питають інші.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)