Курси НБУ $ 42.27 € 43.32
Новий субваріант коронавірусу: чи є хворі серед волинян

Бережіть себе!

Фото ілюстративне / facebook.com.

Новий субваріант коронавірусу: чи є хворі серед волинян

У липні в Україні зареєстровано три випадки «FLiRT» – нового субваріанту коронавірусу «Omicron»

Штам «FLiRT» походить від варіанту Omicron. Через специфічні мутації в білку-шипі вірус краще зв’язується з клітинами та уникає імунної відповіді. Тобто «FLiRT» швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакциновані. Однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби.

Про це повідомляє Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб в місті Луцьк.

На сьогодні в нашій області не зафіксовано нового субваріанту коронавірусу «FLiRT». На Волині циркулює штам Omicron, переважно JN.1 (Дженні).

«Три випадки субваріанту коронавірусу «FLiRT» виявили минулого тижня: два у Києві та один в Івано-Франківській області. Захворіли дві жінки та чоловік старше 60 років», – зазначає заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

ВООЗ поки що не надає специфічної оцінки щодо небезпеки «FLiRT», однак зазначає, що він потребує моніторингу на рівні кожної країни. Наявні дослідження показують, що поточні вакцини, зокрема бустери, залишаються ефективними для захисту від важких форм COVID-19, хоча й не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом.

Важливо! За оперативними даними епіднагляду у Волинській області протягом останніх двох тижнів спостерігається ріст захворюваності на COVID-19. За минулий тиждень в області у 101 особи підтверджено COVID-19 проти 32 випадків за попередній тиждень. Тобто ріст становить у 3 рази. У більшості хворих захворювання протікає в легкій формі.

Нагадуємо, основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Тобто дві дози первинної вакцинації та перше бустерне щеплення, яке вводять через 5 місяців.

Три щеплення = загально рекомендований курс вакцинації для кожного.

Усі наступні щеплення після третього — це додатковий бустер, (в деяких країнах він має назву «сезонний бустер»). Лікарі його рекомендують пацієнтам із групи ризику тяжкого перебігу COVID-19. А саме:

  • ➡︎ людям, старшим за 60 років;
  • ➡︎ тим, хто має серйозні супутні хвороби;
  • ➡︎ людям, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Також в Україні доступна вакцина проти COVID-19 для щеплення дітей з 5-річного віку.

Вакцинуватися можна в пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Використовуються омікрон-специфічні вакцини (виробник «Pfizer») для дорослих і дітей.

Бережіть себе та будьте здорові!

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У Луцьку відкрили зелений громадський простір для молоді (Фото).

Реклама Google

Telegram Channel