Курси НБУ $ 42.27 € 43.32
У Луцьку розпочав роботу інноваційний реабілітаційний центр для поранених військових (Фото)

Безоплатні послуги з реабілітації тут зможуть отримувати одночасно 50 військових, які були поранені під час ведення бойових дій.

Фото: www.recoveryua.org.

У Луцьку розпочав роботу інноваційний реабілітаційний центр для поранених військових (Фото)

З допомогою надсучасного обладнання мультидисциплінарна команда цього закладу зможе щороку надавати безоплатну допомогу понад 1 500 військовим

Це вже 13-й центр мережі RECOVERY, яку заснували Віктор та Олена Пінчуки задля допомоги Силам безпеки й оборони.

Проєкт RECOVERY — приклад успішного партнерства між приватним сектором і державою, коли благодійники розбудовують інноваційні реабілітаційні центри на базі державних медичних установ. Так, на базі однієї з ключових медичних установ Волині коштом проєкту створено реабілітаційний центр, що відповідає світовим стандартам технологічності та інклюзивності.

Безоплатні послуги з реабілітації тут зможуть отримувати одночасно 50 військових, які були поранені під час ведення бойових дій.

У лікувально-реабілітаційній зоні луцького центру RECOVERY створено велику залу фізичної реабілітації, по 2 зали індивідуальних занять, масажу та асистивних технологій, а також кабінети ерготерапії, фізіотерапії, магнітотерапії, лазерної терапії, психологічного розвантаження, ординаторську, зону відпочинку (їдальню) та кабінети фахівців мультидисциплінарної команди центру.

Зали фізичної реабілітації оснащено обладнанням із віртуальною реальністю, яке забезпечує зворотний зв’язок із пацієнтом. Для військових тут розробляються завдання-орієнтовані гейміфіковані тренування, які підвищують їх мотивацію до відновлення. Інтенсивні заняття, як результат, пришвидшують відновлення воїнів.

«Відтепер, маючи надсучасне обладнання, ми зможемо реабілітувати наших воїнів на високотехнологічному рівні відповідно до світових стандартів. Для Волині відкриття такого інноваційного центру мережі RECOVERY — це потужний внесок у відновлення здоров'я захисників та захисниць України», — Тарас Ікало, завідувач луцького реабілітаційного центру національної мережі RECOVERY.

Палатне відділення луцького RECOVERY розраховане на 50 ліжко-місць. Усі кімнати облаштовані функціональними меблями, а також інклюзивними вбиральнями та душовими. Також тут розташовані: сестринський пост, маніпуляційна, перев’язувальна, процедурна, зона відпочинку, кімнати для персоналу та службові приміщення. Для паралельних тренувань з відновлення навичок ходи в цьому крилі розміщено додатковий стельовий підйомник.

Мультидисциплінарні команди лікарів у центрах складаються з фахівців з фізичної реабілітаційної медицини, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, масажистів, асистентів, терапевтів мови та мовлення і психологів. Завдяки високотехнологічному обладнанню та кваліфікації вони надають якісну, доступну й доказову реабілітаційну допомогу українським захисникам і захисницям.

«Ми хочемо робити свій внесок – допомагати нашим воїнам та наближати перемогу. Не всі можуть бути у гарячих точках, на основному фронті, але усі ми хочемо бути частиною цього шляху. Лікарі центрів виконують свою роботу, допомагають нашим героям та героїням і знають, що так вони працюють на перемогу. І для мене, і моєї дружини, для нашої родини - це один зі способів, як ми можемо зробити свій внесок у перемогу. І це те, що нас обʼєднує», — засновник проєкту RECOVERY Віктор Пінчук.

Освітня компонента є одним із пріоритетів RECOVERY. На сьогодні 2 000 медичних фахівців уже взяли участь у 60 різноманітних семінарах, воркшопах, програмах з обміну досвіду, спрямованих на підвищення кваліфікації. Зокрема, цього літа команди мережі пройшли стажування в Латвії, яке дозволило їм ознайомитися з досвідом роботи реабілітаційних центрів у цій країні, їхніми протоколами та методиками. Також фахівці мережі відвідали Мічиганський університет у США, де на базі департаменту анестезіології вивчали досвід у сфері менеджменту болю.

Планується, що до зими 2024/2025 в межах мережі RECOVERY відбудеться 80 освітніх заходів, в яких візьмуть участь понад 3 300 членів мультидисциплінарних реабілітаційних команд.

Окрім Луцька, сьогодні інноваційні реабілітаційні центри RECOVERY надають безоплатні послуги у Києві, Львові, Рівному, Вінниці, Черкасах, Полтаві, Хмельницькому, Одесі (два заклади) і на Дніпровщині (три заклади).

Загалом у центрах національної мережі реабілітаційну допомогу отримали вже 13 000 пацієнтів. У планах засновників проєкту RECOVERY Віктора та Олени Пінчуків — розширити мережу щонайменше до 18 інноваційних реабілітаційних центрів, де щороку зможуть відновлюватися близько 25 тисяч військових.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Військовому з Луцька за допомогою 3D-друку провели унікальну операцію з реконструкції обличчя (Фото).

Реклама Google

Telegram Channel