Як Зеленський, Усик і Кличко відреагували на перемогу Хижняка

«Велика подяка нашим військовим, які є для мене великим прикладом».

Фото із сайту gettyimages.com.

Полтавський «Танк» виборов для України 3-є «золото»

Пізно вночі українець Олександр Хижняк переміг казахстанця Нурбека Оралбая роздільним рішенням суддів у бою за золоту медаль Олімпійських ігор-2024 з боксу у ваговій категорії до 80 кг.

Президент України Володимир Зеленський подякував боксеру Олександру Хижняку, який став олімпійським чемпіоном та приніс Україні третє золото в Парижі.

«Ще одна золота медаль на Олімпіаді в Парижі – для України!

Боксер Олександр Хижняк виборов перше місце. Дякую за силу, за впевненість, за цю важливу перемогу!

Продовжуємо підтримувати всіх наших спортсменів. Вболіваємо за Україну, вболіваємо за українців!» – заявив Володимир Зеленський.

Відреагував на успіх Хижняка і його легендарний тезка Усик, опублікувавши Instagram-сторіз:

«Слава Богу! Слава Україні», – написав Усик.

Фото з Іnstagram-сторіз Олександра УСИКА.

До речі, відповідно до постанови уряду «Про встановлення нагород спортсменам України – чемпіонам, призерам Олімпійських ігор та їхнім тренерам» Олександр за золоту медаль отримає призові у розмірі 125 тисяч доларів.

Окрім цього, на Хижняка чекає солідна нагорода від Олександра Усика – чемпіона світу за версією WBC, WBA, WBO та IBO. Усик перед початком Олімпіади пообіцяв виплатити золотому призеру з боксу ОІ-2024, який представляє Україну, 80 тисяч доларів.

«Вітаю Олександра Хижняка з олімпійським золотом у боксі. Вболівали, вірили, пишаємося.

Олександр показав найкращі боксерські якості: і силу, і витримку, і цілеспрямованість. 4 роки тому в Токіо він здобув «срібло». На Олімпіаді в Парижі – виборов «золото».

Українці – переможці. Це доводять, зокрема, і наші спортсмени. Слава Україні», – написав мер Києва і колишній легендарний чемпіону світі боксу Віталій Кличко.

Після третього «золота» Олександра Хижняка Україна перебуває на 17-му місці в загальному заліку – у нас в активі – 8 медалей (3 золоті –2 срібні –3 бронзові).

У медальному заліку утримує лідерство команда США (27–35–32).

До топ-5 також входять Китай (25–23–17), Австралія (18–12–11), Франція (13–17–21), Великобританія (12–17–20).