![Чому у місті на Волині збирали ветеранів війни і їхніх діток](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/7/5h/mex7d5-0x0-1280x853-kzxcm35rfryv2ei7tugkgmunrb2w65h7.jpg)
Повернення до цивільного життя буває непростим... Фото – Ветеран Хаб / Нововолинськ.
Чому у місті на Волині збирали ветеранів війни і їхніх діток
У Нововолинську відбувся відкритий захід з елементами тренінгу, який провели практичні психологи та спеціалісти місцевого інклюзивно-ресурсного центру для ветеранів російсько-української війни з Нововолинської громади
Зустріч проходила на двох локаціях. У залі засідань міської ради психологи провели заняття з ветеранами та їхніми близькими.
Про це повідомив Ветеран Хаб / Нововолинськ.
«Говорили про психоедукацію. Пояснювали, що відбувається в перший місяць після повернення до цивільного життя.
![Повернення до цивільного життя буває непростим... Фото – Ветеран Хаб / Нововолинськ.](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/3/eu/av6usu-0x0-1280x960-q5ixkp4lwkjgn2c6syfdiqhwwkyqeeu3.jpg)
Розглянули різні реакції організму та симптоми, що виникають у людей, які пережили травматичні події на війні: роз'яснення та нормалізація.
Психологиня наголосила, що всі ці реакції – це нормальні реакції на ненормальні події. Надала рекомендації. як полегшити адаптацію самостійно та як зрозуміти, що самодопомоги недостатньо та коли варто звернутися по допомогу до фахівців: психолога, психотерапевта чи психіатра.
Ознайомилися з практиками для самовідновлення, дієвими техніками зцілення від психологічних травм для сімей військових. Застосовували такі техніки: «Уважна усвідомленість (майндфулнесс)», вправи на заземлення, дихальні техніки («Дихання по квадрату») та інші.
![Фото – Ветеран Хаб / Нововолинськ.](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/6/hm/vsdbup-0x0-1280x960-7lw4t7fh6otxvjahvxp6fz5fhqjwwhm6.jpg)
На іншій локації фахівців ІРЦ працювали з дітками. Під час вправ використовували методи арттерапії: танцювальна терапія, кольоротерапія, ігрова терапія, яка включала елементи ТBRI терапії, а також психологічне розвантаження через фізичні активності.
Захід відбувся в рамках проєкту «Соціально-психологічна підтримка та реінтеграція ветеранів та членів їх сімей», який реалізується за підтримки Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві ГО «Нововолинська спілка ветеранів АТО» з ГО «Незламні нововолинці» та Нововолинська міська рада», розповіли в повідомленні Ветеран Хаб / Нововолинськ.
Читайте також: Волинь вмивається в сльозах: на передовій загинули четверо наших земляків.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)