Курси НБУ $ 41.32 € 42.99
«Життя надто коротке. Воно забирає тих, хто стоїть на місці»

«Усі бажання, які є у людини, ніхто й ніколи не реалізує за неї. Все – лише у наших руках».

Фото із сайту wallpapers.com.

«Життя надто коротке. Воно забирає тих, хто стоїть на місці»

74-річний Річард Гір – один із найвідоміших акторів планети, тому його слова про життя чіпляють ще більше: хіба може хоча б про щось шкодувати людина, яка мала все? Виявляється, між нами більше спільного, ніж ми могли б уявити, інформує Ukr.media

«Не витрачайте думки на минуле»

«Ми так часто витрачаємо час на минуле, ніби у ньому можна щось змінити. Щоразу, коли ви думаєте про колишню красу, минулі успіхи або невдачі, ви зраджуєте своє сьогодення і майбутнє. Доросла людина – така ж сама дитина, лише діти мріють про майбутнє, а дорослі – про минуле. І в цьому – вся трагедія! Мрії дітей про майбутнє можуть стати реальністю, а про минуле – ніколи. Ніколи вже не буде як раніше і чим раніше ви зрозумієте це, тим більше у вас часу залишиться на майбутнє».

«Парадокс минулого в тому, що чим більше ви про нього думаєте, тим сильніше руйнуєте сьогодення та позбавляєте себе майбутнього. Що буде, якщо я вийду на вулицю, вріжуся в стовп і замість того, щоб просто продовжити йти вперед і дивитися на всі боки, я йтиму, оглядаючись назад і думаючи, як безглуздо я врізався в нього? Швидше за все я вріжуся кудись ще разок, можливо навіть гірше, поки не зрозумію, що в минуле дивитися нема рації. А якщо зустріну дівчину, підійду до неї, а вона відмовить у знайомстві? Ітиму вулицею й обертатимуся, дивитимуся на неї і шкодуватиму, не помічаючи, скільки красивих дівчат навколо? З життям – те ж саме: чим більше минулого, тим менше майбутнього».

Про головне правило, яке – гірке, але – правдиве

«Як би виглядав ідеальний світ для всіх людей? Коли б кожній людині, незалежно від того, чим вона зайнята і де народилася, щодня приходив «лист із «можливостями». Хочете переїхати за місто? Будь ласка! Хочете зайнятися улюбленою справою? Добре, просто відкрийте конверт!

Але в нашому світі є ті, хто тихо сидить і нічого не робить, не лише одержують менше, а й втрачають те, що в них було. Життя забирає тих, хто стоїть на місці – це головне життєве правило. Воно – гірке, але – правдиве».

«Усі бажання, які є у людини, ніхто й ніколи не реалізує за неї. Все – лише в наших руках».

Мільйонери відчувають смак вина так само, як і ми. Слухають музику тими ж вухами, що й ми. Дивляться ті ж фільми, що й ми, і одержують задоволення від тих же дрібниць, що й ми.

«Розумієте, люди мають величезну кількість бажань, які насправді зробили б їхнє життя кращим, і вони знають, що це. Що відрізняє тих, кого життя забере у свої «лапи», – від тих, хто буде щасливим? Відмінність – лише одна: перші шукатимуть докази, чому їм не варто щось робити. І знайдуть! «Вік, чи то час, чи то місце, чи не та погода». Все це… відмовки.

Другі ж шукатимуть доказів на користь того, чому їм варто це робити. І знайдуть! Ось і вся відмінність: у виборі в одну зі сторін, а далі працює мозок – неймовірна річ, силу якої ми досі не пізнали – йому потрібна лише дорога. Якщо ви скажете «стоп», він знайде сто причин, чому вам нічого не світить. Якщо ви скажете «погнали», він зробить усе, щоб вам дісталося те, що принесе щастя».

Мистецтво, якому потрібно навчати з пелюшок

«Життя – воно у дрібницях. Життя – в улюбленій книзі, затишній вуличці, чудовому вині та смачній вечері. У спонтанних, незапланованих, але глибоких вечірніх розмовах. Насолоджуватися життям – це мистецтво, якому потрібно навчати з пелюшок! Кожен із нас легко може засмутитися життям – приводів повно, але вміти насолоджуватися ним – це мистецтво сильних. Мистецтво зануритися в те, що подобається і вигукнути: «Як я радий цьому і я не соромлюся!». Зізнатися собі у своїх слабкостях, любові до смачного та красивого, корисного та шкідливого, навчитися не звинувачувати себе за це та насолоджуватися. Життя – занадто стрімке і коротке, щоб докоряти собі за свої слабкості. Та й чи слабкості це, якщо вони вас роблять щасливішими?».

«Не порівнюйте своє життя з життям «успішних» і «багатих» – це лише руйнує ваше власне. Нам показують «жменю» тих, хто збудував успішний бізнес, і ми думаємо, що своє життя прожили якось не так, чогось не зрозуміли, десь не дотиснули.

Але їхнім зусиллям лише благоволив успіх.

Загляньте на його зворотний бік: чому нам не показують тисячі тих, хто прогорів? Адже їх – значно більше. Мільйонери відчувають смак вина так само, як і ми. Слухають музику тими ж вухами, що й ми. Дивляться ті ж фільми, що й ми, і одержують задоволення від тих же дрібниць, що і ми. Тож чи варто сумувати про те, що до вас не прийшла велика удача? Життя надто коротке, щоб переживати про це».

P.S. Під час повномасштабного російського вторгнення в Україну Річард Гір висловив підтримку Україні та приєднався до благодійної організації CARE’s Ukraine Crisis Fund, що допомагає українцям.

Наша довідка:

Найвідоміші фільми за участю Річарда Гіра, володаря «Золотого глобуса»: «Американський жиголо» (1980), «Цар Давид» (1985), «Красуня» (1990), «Шакал» (1997), «Осінь у Нью-Йорку» (2000), «Чикаго» (2002), «Людина-метелик» (2002), «Давайте потанцюємо» (2004), «Містифікація» (2007), «Бруклінські копи» (2009), «Амелія» (2009), «Хатіко: Вірний друг» (2009). Річард Гір – буддист, і саме тому став вегетаріанцем.

Василина СМЕТАНА.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel