Курси НБУ $ 41.33 € 45.55
Гірше, ніж Бразилія, але краще, ніж Польща і Туреччина: яка Україна у загальному медальному заліку Олімпіади-2024

На честь цих спортсменів у Парижі звучав Гімна України!

Фотоколаж із сайту сhampion.com.

Збірна України, яку на ХХХІІІ Літніх Олімпійських Іграх у Парижі представляли 140 спортсменів у 23 видах спорту, здобула 12 нагород: 3 золоті, 5 срібних і 4 бронзових

Така кількість медалей дала змогу нашій країні бути на 22-му загальнокомандному місці за підсумками Олімпіади-2024.

А тріумфували у заліку спортсмени США – 126 медалей (40 золотих, 44 срібні, 42 бронзові).

Хоча вони обійшли Китай вони лише за кількістю срібла (91 медаль: 40 – 27 – 24).

На третьому місці – Японія (45 нагород: 20 – 12 – 13). Загалом нагороди на ХХХІІІ Літніх Олімпійських Іграх здобули представники 87 країн.

Фотоскрін із сайту sport.ua.

Олімпіада-2024. Загальний медальний залік:

Фотоскрін із сайту champion.com.ua.

22-місце Україн на нинішніх Іграх – це вище місце, ніж на двох попередніх Олімпіадах. Причому нинішні медалі здобулися в час жорстокої війни проти нашої країни!

Причому нинішні медалі здобулися в час жорстокої війни проти нашої країни!

Фотоскрін із сайту uk.wikipedia.org.

Фотоскрін із сайту uk.wikipedia.org.Фотоскрін із сайту uk.wikipedia.org.

Усі медалісти Парижа-2024 від України

«Золото»

1. Жіноча збірна України з фехтування.

Золота медаль Ольги Харлан, Аліни Комащук, Юлії Бакастової та Олени Кравацької у командній першості шаблісток.

Жіноча збірна України з фехтування на шаблях. Фото –  НОК України.
Жіноча збірна України з фехтування на шаблях. Фото – НОК України.

Українки впевнено подолали чвертьфінал та 1/2, й зустрілися у вирішальному поєдинку з фехтувальницями з Південної Кореї. Рівний поєдинок, у якому українки увесь час, крім перших двох сутичок, були позаду. Відрив кореянок сягав 6 очок. А на останній матч Ольга Харлан вийшла з відставанням у 3 бали – 37:40. А далі Харлан просто знищила свою суперницю та принесла Україні перше «золото» Олімпіади-2024.

33-річна Харлан стала Олімпійською чемпіонкою вдруге. Символічно, що перше «золото» Олімпійських ігор Харлан здобула також у команді, 16 років тому в Пекіні.

А ще, тепер фехтувальниця з Миколаєва – найтитулованіша українська олімпійка – 6 медалей: 2 золотих, 1 срібна і 3 бронзових, наголошує champion.com.ua.

2. Ярослава Магучіх.

«Золото»  у стрибках у висоту.

Ярослава Магучіх  Фото – Getty Images.
Ярослава Магучіх Фото – Getty Images.

22-річна дніпрянка зробила те, що від неї й чекали. Магучіх стала олімпійською чемпіонкою зі скромними 2,00 м. Тепер Ярослава має всі можливі титули в легкій атлетиці.

3. Олександр Хижняк.

Олімпійський чемпіон з боксу у ваговій категорії до 80 кг.

Олександр Хижняк – олімпійський чемпіон з боксу у ваговій категорії до 80 кг.  Фото – НОК України.
Олександр Хижняк – олімпійський чемпіон з боксу у ваговій категорії до 80 кг. Фото – НОК України.

«Cрібло»

1. Сергій Куліш.

Срібна медаль у стрільбі з пневматичної гвинтівки з трьох положень.

Сергій Куліш – срібний призер з кульової стрільби. Фото – Getty Images.

Майстер кульової стрільби з гвинтівки виграв «срібло» у своїй улюбленій дисципліні – стрільбі з трьох положень. Черкасець до передостаннього пострілу був у чемпіонських перегонах, але все ж друге місце та срібна медаль.

На жаль, медаль Куліша стала єдиною в традиційно нашому виді спорту.

2. Ілля Ковтун.

Срібна медаль у вправах на паралельних брусах.

Ілля Ковтун. Фото – НОК України.

Лідер української збірної зі спортивною гімнастики все ж не залишився без нагород. Срібло 20-річний черкасець виборов у своїй коронній дисципліні з оцінкою 15,500.

3. Парвіз Насібов

Срібна медаль у греко-римській боротьбі.

Парвіз Насібов – срібний призер Олімпійських ігор у Парижі 2024 року. Фото – Getty Images.

Представник Запоріжжя на другій Олімпіаді поспіль зупиняється за крок від золота. У фіналі вагової категорії до 67 кг 25-річний борець поступився представнику Ірану Есмаїлі Лейвесі.

4. Людмила Лузан і Анастасія Рибачок.

Срібна медаль у веслувальному спринті.

Людмила Лузан і Анастасія Рибачок. Фото – НОК України.

Віцечемпіонки Токіо знову взяли «срібло». У каное-двійці українки фінішували другими у фіналі, пропустивши уперед лише китаянок.

5. Ірина Коляденко.

Вільна боротьба – категорія до 62 кг.

Ірина Коляденко. Фото – НОК України.

25-річна борчиня з Ірпеня дуже потужно провела турнір у ваговій категорії до 62 кг. Однак на фінал українки уже не вистачило. Тож, срібна медаль.

«Бронза»

1. Ольга Харлан.

Бронзова медаль в особистих змаганнях у фехтуванні на шаблі.

Ольга Харлан – бронзова призерка в особистих змаганнях з фехтування на шаблях. Фото – Getty Images.

Це була перша медаль українців на Олімпіаді, якої довелося чекати довгих 4 дні. Напевне символічно, що першу медаль Україні принесла Ольга Харлан, напевне, головна героїня цих Ігор.

В особистій першості шаблісток Харлан здобула «бронзу». Миколаївка упевнено пройшла перші три раунди та натрапила у півфіналі на другу у світовому рейтингу, француженку Сару Бальзер. Поразка.

Але у матчі за третє місце, Харлан, попри те, що програвала кореянці 6 уколів, проявила свій легендарний характер і виграла сутичку останнім уколом – 15:14.

2. Ірина Геращенко.

Бронзова медаль у стрибках у висоту.

Ірина Геращенко. Фото – НОК України.

Ірина Геращенко нарешті зняла своє прокляття 4-х місць і застрибнула на бронзовий щабель. Медаль приніс стрибок на 1,95 м.

3. Михайло Кохан.

Бронзова медаль у метанні молота.

Михайло Кохан з бронзовою медаллю Олімпіади-2024. Фото – Getty Images.

Фактично паралельно з Магучіх і Геращенко свою медаль здобував і Михайло Кохан. Українець метнув снаряд на 79,39, чого вистачило для «бронзи».

4. Жан Беленюк.

Бронзова медаль в греко-римській боротьбі.

Жан Беленюк із бронзовою медаллю. Фото – Getty Images.

Зовсім трішки не вистачило олімпійському чемпіону Токіо-2020, щоб на третіх Іграх поспіль вийти у фінал. 33-річний киянин лише за додатковими показниками програв у півфіналі.

Однак у матчі за бронзову медаль не залишив шансів поляку Аркадіушу Кулиничу.