Курси НБУ $ 42.02 € 43.78
Що ж цього разу заховали журналісти на Волині?

Приєднуйтесь до нашого конкурсу – не пошкодуєте!

Фото із сайту volyn.com.ua.

Що ж цього разу заховали журналісти на Волині?

«Краще писок умити, ніж... бити!»

Зрозуміли, про що йде мова? Тобто, яке слово пропустили в заголовку? Хто – ні, має змогу ще раз прочитати наше завдання і розгадати його.

Адже за умовами конкурсу, кожного разу, оголошуючи відповідь на завдання, ми повторюємо його, щоб до нас змогли приєднатися нові учасники.

«Гранатобуз із секретом – 5» (Літо-2024)

Відвідувачка прийшла у редакцію і замовила оголошення про продаж цього предмета із позолотою, який перейшов їй у спадок від прапрабабусі. «Я вже мушу його позбутися… Якби не позолота, то просто викинула б», – зітхнула. 

Так і народилося це запитання. 

Асоціативний ряд із предметом, який виставили на продаж і який ми сьогодні заховали: «запальничка», «несе те, що заснував для обману жорстокий дідусь Ленін», «поглинач енергії», «накопичувач пам’яті», «робить із двох одного», «головний критик», «портал», «помічник диявола»…

Що знаходиться у гранатобузі?

Щоб не тягнути кота за хвоста, одразу процитуємо прислів’я «На зеркало неча пенять, коли рожа крива», яке зробив дуже популярним українець Микола Гоголь, поставивши його епіграфом до своєї комедійної п’єси «Ревізор». Воно має чимало чудових відповідників нашою мовою. Наприклад: «Ніж дзеркало бити, краще писок умити», «Який у воду (у люстро) глянув, такого й побачив», «Який чорт у воду глянув, такий і з води виглянув», «Подивися у воду на свою вроду», «Глянь на воду та на свою вроду», «Не поможе ні вода, ні мило, коли таке рило», «Кургузий що не одягне, то все йому довге», «Не бачить сова, яка сама»…

Бачите, яка чудова українська мова! Користуйтеся цими перлами на здоров’я, а то останнім часом чуємо тільки слова й фрази, від яких в’януть вуха… Опустилися до рівня москалів.

Реклама Google

Добре, що є «Гарбуз із секретом», який усе ж таки привчає вас до культури. ☺ Сміливо про це заявляємо, бо за два тижні «відпустки» із ваших дзвінків і повідомлень переконалися, що ви справді за нами сумували. І не просто скучили, а буквально вимагали нових завдань! А щоб їх розгадати, треба багато читати. А хто багато читає, той… освічена і культурна людина. Дякуємо вам! 

А хто з наших читачів написав правильну відповідь – «дзеркало», ви дізнаєтесь уже із фейсбук-сторінки Грицька Гарбуза (за цим QR-кодом ви можете зайти на неї з будь-якої частини світу), а також – на сайті volyn.com.ua.

 

 До речі, друзі, ви помітили, що ми одразу підбили підсумки туру № 5, а № 4 – пропустили. А вся річ у тому, що у цьому завданні трохи «наламали дров». І нам на це вказали кілька учасників, які розклали по поличках завдання і дійшли висновку, що «щось не клеїться…».

Оскільки ніхто так і не написав правильної відповіді, ми вдосконалили запитання і подаємо його вам в оновленому вигляді під номером 7. Тепер усе має «склеїтись». 

«Гранатобуз із секретом – 7» (Літо-2024)

Розпочнемо з Наполеона І Бонапарта (1769–1821). Точніше, з його крилатого вислову: «Найпростіший спосіб дотриматись слова – не давати його». Він і має вас вивести на схоже українське прислів’я, в якому і згадується предмет, що ми заховали, котрий і в наполеонівські часи був, і в наші є.

Майже в кожного вдома, буває різним за призначенням. Тому й синонімів та різновидів має багато. Ще й свідчить про мудрість його власника.

А виведе на цей предмет те «живе», що можна пов’язати зі знаменитими «земляками» Наполеона і їхнім вбранням. Чи особливе «дієслово» в прислів’ї, що вимагає «паспорта» і, звісно, – популярний у нас прийменник. Всі ці асоціації влучно поєднав і передав український народ. Ще задовго до Наполеона І Бонапарта.

Що за предмет захований у гранатобузі?

Слово-відповідь треба надіслати до 21 серпня (включно) тільки у вигляді повідомлення на телеграм-номер Грицька Гарбуза: 066 133 86 88, обов’язково вказати після слова-відповіді у дужках ще й своє ім’я, прізвище і регіон, який представляєте (наприклад: «Рекорд» (Ярослава Магучіх, Січеславщина).

Приємних вам пошуків без повітряних тривог!

Грицько ГАРБУЗ.

Читайте також: Незагойна рана Волині: «Наш тато застрелить путіна – і ми будемо жити, як колись».

Telegram Channel