Курси НБУ $ 41.21 € 45.30
Щоб врятувати 27-річного волинянина, 7 годин проводили «операцію Девіда»

27-річний лучанин Богдан Цаль і його рятівники.

Фото – «Перше медичне об’єднання Львова».

Щоб врятувати 27-річного волинянина, 7 годин проводили «операцію Девіда»

Це – надскладне хірургічне втручання, в ході якого пошкоджений серцевий клапан реконструюють, а не замінюють на штучний

У Першому медоб’єднанні Львова виконали одне з найскладніших у кардіохірургії втручань – «операцію Девіда».

Аби повернути молодого чоловіка з важкою вадою серця до повноцінного життя, львівські кардіохірурги Лікарні Святого Пантелеймона об’єднали свої зусилля з директором Хмельницького обласного серцево-судинного центру – Андрієм Кланцою. Разом вони виконали втручання, що вважається вищим пілотажем у кардіохірургії.

Пацієнт – 27-річний Богдан Цаль із Луцька. Про проблеми з серцем чоловік уперше дізнався 4 роки тому – під час медогляду. На той момент потреби в операції не було. Тож лікарі призначили Богдану медикаментозне лікування та рекомендували відмовитися від улюбленого заняття – бігу. На початку цього року стан молодого чоловіка різко погіршився.

«Почалося все з сильного болю у горлі. Спершу я подумав, що підхопив застуду, але жодні ліки мені не допомагали. А згодом до цього симптому додалася задишка, і стало важко ходити. Тож я звернувся до лікаря», – каже Богдан. Після огляду луцькі медики скерували пацієнта до львівських кардіохірургів Лікарні Святого Пантелеймона.

Львівські спеціалісти діагностували в лучанина недостатність аортального клапана. Це – набута вада, яку, у Богдановому випадку, спричинила аневризма, тобто – розширення аорти.

Недуга призвела до неповного змикання клапана, перевантаження лівого шлуночка та зрештою – важкої аортальної недостатності. Врятувати пацієнта могло лише хірургічне втручання.

Врятувати пацієнта могло лише хірургічне втручання.

Зважаючи на вік Богдана і бажання провадити активний спосіб життя, найкращим рішенням для нього стала «операція Девіда». Це – надскладне втручання, під час якого пошкоджений клапан реконструюють, а не замінюють на штучний.
Навіть львівські спеціалісти самостійно ще не виконували такої операції, тож залучили до її проведення того, хто вже має великий досвід таких втручань. Це – Андрій Кланца, директор Хмельницького обласного серцево-судинного центру. Разом з ним і оперували.

«Спершу ми замінили корінь аорти, де утворилася аневризма, та встановили протез аорти,  – розповідає Роман Домашич, керівник Центру серця та судин Лікарні Святого Пантелеймона. – Вже потому ми взялися за реконструкцію пошкодженого клапана серця. Нам потрібно було зберегти його геометрію, правильно розмістити та вшити коронарні артерії. Технічно це втручання вважається найскладнішим у кардіохірургії. Легше поставити штучний клапан, але таким пацієнтам доводиться довічно приймати препарати, що розріджують кров. А власний клапан – це завжди краще, це – активне життя. Ми хотіли, аби хлопець зміг повернутися до життя без обмежень. Тому й обрали клапанозберігаючу операцію».

Це була перша «операція Девіда» для ТМО «Перше медичне об’єднання Львова»! Вона тривала цілих 7 годин і минула успішно!

Вже на 10-ту добу після надскладного втручання пацієнт поїхав додому. Нині Богдан мріє якомога швидше відновитися, аби знову бігати.

Технічно це втручання вважається найскладнішим у кардіохірургії.
Технічно це втручання вважається найскладнішим у кардіохірургії.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel