Курси НБУ $ 41.40 € 45.14
Колишнього військового не хотіли брати на лікування, бо він… комісований

Після поранення Віктор Поліщук отримав пожиттєву другу групу інвалідності.

Фото – В’ячеслав БЄЛОВ.

Колишнього військового не хотіли брати на лікування, бо він… комісований

Внаслідок мінометного обстрілу на Донеччині колишній військовий-стрілець третього механізованого батальйону Віктор Поліщук отримав відкритий перелом лівого стегна

Відтоді чоловік живе з нестерпним болем, який ще більше посилився після операції. Вже понад рік він шукає лікарів, які б взяли його на повторне обстеження та лікування. Але все – даремно. Як з’ясувалося, не всі лікувальні заклади області готові допомогти, бо він – комісований. 

У розмові з кореспондентами «12 каналу», мама колишнього військового не стримувала емоцій. З її слів, сину не допомагають знеболювальні. Він постійно відчуває біль. У чоловіка розвинувся цукровий діабет, і ситуація стала просто катастрофічною.

У військовому шпиталі, де колись Віктору Поліщуку після поранення на передовій робили операцію зі встановлення імпланта, йому відмовили у лікуванні. Чоловіка визнали непридатним до несення військової служби і дали другу групу інвалідності, а комісованих там вже не лікують. 

Проблема ще й у тому, що транспортувати чоловіка на лікування від села до Луцька – справа непроста. Потрібно наймати автомобіль. 

«Ті, які вже пройшли цю війну і їх комісували – вони вже нікому не потрібні, про них забувають!» – говорить мама Віктора Поліщука.

«Ті, які вже пройшли цю війну і їх комісували – вони вже нікому не потрібні, про них забувають!» – говорить мама Віктора Поліщука.   

Чоловік перебуває ще й у складному психологічному стані. Він хотів би повернутися до побратимів і бути потрібним країні, за яку віддав здоров’я.

– Вони його забрали на війну, вони його скалічили... Він же не на дискотеці ногу травмував. І щоб на сьогодні жодна лікарня не прийняла його на лікування, навіть на те «капання», – у відчаї розповіла жінка.

Журналісти поцікавилися у медиків, як комісованому військовому отримати лікування і яким вони бачать вихід із цієї біди.

«Оскільки стоїть питання про подальше лікування – тактика така: в першу чергу, потрібно компенсувати цукровий діабет. Тобто пацієнта можна покласти в лікарню, якщо він звернеться, щоб компенсувати рівень цукрів, – розповіла медична директорка місцевого медзакладу Олена Троян. – А вже в подальшому розв’язувати питання щодо повторного оперативного втручання, якого він потребує. Можливо – на нашому рівні, можливо буде потрібна допомога обласної лікарні чи іншого закладу охорони здоров’я області. Маршрут військового, який комісований за станом здоров’я до лікувального закладу, – можливий, якщо є направлення від сімейного лікаря, самозвернення на приймальне відділення, або ж хворого доставляє швидка допомога. Усі ці варіанти забезпечать вчасну і професійну медичну допомогу. В даний час є можливість госпіталізації, і з місцями проблем немає.

Завдяки зверненню журналістів до медиків, Віктора Поліщука таки будуть лікувати в одній із місцевих лікарень.

Нині ексвійськовий після поранення отримав пожиттєву другу групу інвалідності. Його щомісячна пенсія від держави складає 10500 грн. Та найважливіше для нього і для родини, щоб йому і таким, як він, при потребі, у медзакладах завжди знаходили місце і допомагали, чим можуть!

Ірина КУДРЯ, 12kanal.com.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel