Курси НБУ $ 41.83 € 43.91
На Волині не вистачає 320 водіїв автобусів – будуть навчати жінок

Хтось, побачивши автоледі за кермом пасажирського автобуса, кричить «Ура!», а комусь… відбирає мову.

Фото із сайту daycom.com.ua.

На Волині не вистачає 320 водіїв автобусів – будуть навчати жінок

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури запускає безплатні курси керування автобусами для жінок

Набиратимуть панянок від 21-го до 65-ти років

Перший набір стартував 16 серпня. Уряд шукає способи, як компенсувати нестачу чоловіків, яких призвали в армію, у транспортній галузі. Проблема вимагає вирішення вже зараз.

«На сьогодні не вистачає 30% водіїв для внутрішньо обласних, приміських чи міських автобусів. Йдеться про понад 6 тисяч шоферів. На маршрутах працюють близько 15 тисяч водіїв, і жінок серед них – одиниці. Якщо ж говорити про електротранспорт, там теж є потреба, близько 30%», – каже заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач. 

Що стосується Волині, то на внутрішньо обласних автобусних маршрутах загального користування бракує 320 водіїв, у Рівненській області – 450. При цьому у Волинській області на цих маршрутах трудиться 1329 шоферів, а на Рівненщині – 1222.

«Із 16 серпня ми запустили анкету реєстрації для водійок. Це – спеціальний сайт, на якому вони зможуть отримати всю інформацію про цю програму, а також – подати свою анкету. Після цього буде відбуватися відбір», – анонсує Деркач.

Ключових вимог до кандидаток навчитися керувати автобусом – три:

  • наявність посвідчення водія категорії B;
  • стаж керування авто (чітко він поки що не прописаний, але під час конкурсного відбору на нього також звертатимуть увагу);
  • вік – від 21-го до 65-ти років.

Певні переваги можуть отримати жінки, які мають соціальні пільги. До прикладу, дружини військовослужбовців.

Це буде як навчання в автошколі, так і додаткове навчання: транспортній безпеці, спілкуванню з поліцією, технічного стану автобуса.

Зарплата та інші бонуси

У Міністерстві інфраструктури продумали три «родзинки» курсів.

«По-перше, жінка отримає професію. Після завершення курсів вона отримує сертифікат і її додають до державного Реєстру професійних водіїв. Тобто це не просто папірець про закінчення чергових курсів, а отримання професії», – переконує Сергій Деркач і обіцяє після їх закінчення видавати жінкам ще й міжнародну карту професійного водія – так званий «код 95». Ця картка дасть можливість здійснювати міжнародні рейси.

На кожному автобусі встановлений тахограф, який записує час, який водій проводить за кермом.  

По-друге, кажуть у відомстві, жінка гарантовано отримає роботу. «Ми відразу проговорюємо з комунальними підприємствами в тих регіонах, в яких ми працюємо, скільки жінок вони готові взяти. Компанії будуть проговорювати з жінками, проводити інтерв’ю і відбирати для себе жінок для роботи. Іншими словами, на середині навчання жінка вже буде розуміти, в яку компанію вона йде і з якого дня береться за виконання обов’язків», – пояснює посадовець.

По-третє, ця робота буде нормована. У відомстві розповідають, що на кожному автобусі встановлений тахограф, який записує час, який водій проводить за кермом. «Водієві не можна проводити за кермом більш ніж 4,5 години підряд. Потім йому потрібен відпочинок, як мінімум 45 хвилин. Це – міжнародні стандарти часу роботи й відпочинку, які перевіряються якраз транспортною безпекою», – зазначає заступник міністра.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel